1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Android’de Antivirüs Uygulamasını Test Edin


0

Bilinen Windows işletim sisteminin doğumundan önce bile uzun süre önce, bilgisayar virüsleri hala büyük bir tehdit oluşturmadığı zaman, Avrupa Bilgisayar Antivirus Araştırma Enstitüsü (EICAR) uzmanları antivirüs testi yapmak için küçük bir program (yazılım) hazırladılar. EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE yazdıklarından dolayı bu DOS programı daha sonra EICAR test dosyası olarak adlandırıldı. Bir DOS konsolu içinde çalışmaktadır. Yıllardır bu dosyalar, antivirüs programlarının sisteminizi arka planda koruduğunu görmek için kullanılmıştır. İyi bir antivirüs, bilgisayar sisteminize indirilir veya oluşturulur oluşturulmaz bu dosyayı engellemelidir.

Ikarus TestVirus ile Android'de antivirus uygulamasını test edin

Aynı EICAR test dosyası, Android’deki antivirüs uygulamalarını test etmek için de kullanılabilir. Ancak daha iyi bir alternatifimiz var. Ikarus TestVirus. Aslında bu kendi başına bir uygulamadır.  şu anda yüklü antivirüs uygulamanızın olası tehditleri düzgün şekilde engelleyip engellemediğini görmek için kullanılabilir. Bu aynı zamanda antivirüs uygulamanızın tehditleri nasıl engellediğini ve sizden ne yanıt alınacağını anlamanıza yardımcı olabilir. Böylece gerçek bir zararlı yazılım Android akıllı telefonunuza saldırdığında, acele etmeden herhangi bir hata yapmazsınız (“Yoksay” seçeneğine dokunmanız gibi ). Farklı antivirüs ürünlerinin bu uygulamaya nasıl tepki verdiğini ve sundukları seçenekleri görmek çok ilginç olaçak sanırım.

Ikarus TestVirus’un arayüzü yoktur. Çünkü herhangi bir araca ihtiyaç duymaz. Bu uygulamayı Android cihazınıza kurduğunuz anda, yüklü antivirüs uygulamanız harekete geçebilir ve virüs olduğunu tespit edebilir. Virüsten koruma yazılımınız Ikarus TestVirus’u engellemiyorsa, belki de virüsten koruma çözümünü değiştirmeye karar vermelisiniz. Tüm tanınmış güvenlik yazılım şirketlerinden Android cihazları için ücretsiz ve ücretli antivirüs çözümleri var.

Android için Ikarus TestVirus uygulamasını bu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ikarus.ikarustestvirus indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap