Windows’daki Açık Portları Kontrol Edelim

0
3861

Yougetsignal.com/tools/open-ports güvenliğini test etmek için bilgisayarınızındaki portların açık olup olmadığını online ile kontrol etmenizini sağlar. Bir port numarasını kontrol etmek için kullanışlı bir web hizmetidir. Kullanımı çok basittir. Siteye girdiğinizde yani yazının ilk baştaki siteye girdiğinzde Port Number kısmına bir port numarası yazın ve check tuşuna basın. Port 25 is closed yazıyorsa kontrol ettiğiniz port kapalıdır. Ben örnek olarak 25 nolu portu kontrol ettim. Ekranın sağ tarafındaki common ports kısmından dilerseniz bütün portları bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Yaygın olarak bilgisayar uygulamaları ve hizmetleri tarafından kullanılan portları test kendi güvenliğini doğrulmak için çok iyi bir seçenektir. Açık portlar bilgisayarınızdan (uygun bir ayarla) iletişim güvenliğini sağlamak için değerli bilgiler sağlayacaktır.

Açık bağlantı noktası denetleyicisi, harici IP adresinizi kontrol etmek ve bağlantınızdaki açık bağlantı noktalarını algılamak için kullanabileceğiniz bir araçtır. Bu araç, bağlantı noktası yönlendirme ayarınızın doğru olup olmadığını veya sunucu uygulamalarınız bir güvenlik duvarı tarafından engellenip engellenmediğini öğrenmek için kullanışlıdır.

Bu araç aynı zamanda genelde iletilen bağlantı noktaları için ağınızı taramak için bir bağlantı noktası tarayıcı olarak da kullanılabilir. 25 numaralı bağlantı noktası gibi bazı bağlantı noktalarının kötü niyetli etkinliği önleme girişiminde bulunulduğunda genellikle ISP düzeyinde engellendiğini unutmamak önemlidir.

Free port scanner ile güvende olun:

Serbest port tarayıcı sizin bilgisayarınıza veya ağdaki başka bir bilgisayarda portları taramak sağlayan ücretsiz bir araçtır. Bu port tarayıcı bağlantı noktalarının açık veya kapalı olup olmadığını bilmenizi sağlar.Bu, windows port tarayıcı belirli bir port hizmeti çalışan kısa bir açıklamasını görüntülemenizi sağlar. Ayrıca netstat komutu çok işinize yarayabilir.

İndirme sitesi:

Alternatif kaynaklar:

nirsoft

sterjosoft

freshsoftware

Simple Port Forwarding ücretsiz port açma programı:

Simple Port Forwarding çok aygıtı yapılandırmak için bize yardımcı olan yönlendirici, bazı bağlantı noktalarını yönlendirmek ve açmak için bir araçtır. Uygulama piyasada yönlendiriciler mevcut modellerinin hepsini destekler. İşlemler otomatik olarak gerçekleştirilmektedir program kullanımı kolaydır. Program bilinler için hatırlatma bilmeyenler için iyi bir araç olarak karşımıza geliyor.

Site Sayfası:

http://www.simpleportforwarding.com

Açık portları öğrenin:

İp-adresim.net portların açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu sayede ilgili portun modem veya routerdan doğru yönlendirilip yönlendirilmediğini ve ya port ile ilişkili programın (sunucunun) çalışıp çalışmadığı ya da firewall tarafında engellenip engellenmediği konusunda bilgi edinebilirsiniz. Çoğu port, port 25 gibi, genellikle ISP (internet servis sağlayıcı) seviyesinde zararlı aktivitelerden korunma amacı ile kapatılmış olabilir.

Portlarınızı aşağıdaki listedeki sitelerden online bakabilirsiniz.

ports.my-addr
alken.nl
grc.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz