Bir Telefon Numarasıyla Kaç Tane Gmail Hesabım Olabilir?

0
6427

Bu konuda çok şüpheler bulunmaktadır. Şu anda, aynı bilgisayar sistemini veya telefon numarasını kullanarak en fazla dört hesap oluşturabilirsiniz. Her İP adresi en fazla dört Gmail hesabı olabilir.

Ancak, Gmail’in bu hizmetin doğru kullanımını sağlamak için uygulamaya koyduğu çeşitli güvenlik doğrulamalarının bir parçası olarak hesabınızı bir telefon numarasıyla doğrulamanız gerekir. Kişisel bir kullanıcıysanız, büyük olasılıkla bir veya iki e-posta adresine ihtiyacınız olacaktır. Gmail aynı tarayıcıda en fazla dört hesap arasında geçiş yapmanızı sağladığından, her e-posta adresi için farklı bir tarayıcı almak zorunda değilsiniz.

Bir Telefon Numarasıyla Kaç Tane Gmail Hesabın cevabı Dört garanti diyebilirim. 

Kendi telefonunuzdan birden fazla Google hesapları kullanmak isteyebilirsiniz. Neyse ki, çeşitli kaynaklar tarafından belirtildiği gibi, böyle bir sınır yok denilse de. Bir Telefon Numarasıyla Kaç Tane Gmail Hesabın cevabı Dört garanti diyebilirim. Basit bir deyişle, telefonunuzda birden fazla Google hesabına erişebilirsiniz. Google Destek aynı Gmail hesbı ile 4 ve 5 alanlar hatta 2 ve 3 telefon numarası de kaldığını yazanlar da var. 2019 yılında telefon numarası ile sınır koydukları kesin gibi. Buda büyük olasılık bir telefon numarasına dört Gmail hesabı alınabilir.

Ancak, hesap oluşturma durumunda, kullanıcı OTP hizmetini seçerse, belirli bir sayıyı kullanarak birden çok hesap oluşturabilirsiniz. OTP, Google Authenticator iki adımda doğrulama seçerseniz bu olma ihtimali var.

Google Authenticator’ı Ayarlama

Cihazınızdan Google Hesabınıza, Gmail açın.

Ekranın sağında Google hesap resmine dokunun.

Açılan kısmın altında Google Hesabınızı yönetin tıklayın.

Google’da oturum açma kısmının altında

2 Adımlı Doğrulama ‘ya dokunun.

Açılan ekranda Başlayın tıklayın.

Şifrenizi yazıp giriş yapın.

Açılan ekranda DEVAM ET tıklayın.

Google telefon numaranıza uyarı gönderir Evet‘i seçin.

Kodları nasıl almak istiyorsunuz? yazısının altına, Kısa mesaj SMS kısmını işaretleyin.

Gönder‘e tıklayın.

Google telefonunuza doğrulama kodunu gönderir.

Doğrulama kodunu girin.

Sonra Etkinleştire tıklayın.

Artık herhangi bir cihazdan Gmail’e giriş yaptığınızda Google size telefondaki Gmail uygulamasına uyarı mesajı gönderir. Karşınıza Evet‘e tıklayıp Gmail’e giriş yapabilirsiniz.

Tüm cihazlarda Google Authenticator ile doğrulama kodları almak bu sayfaya bakabilirsiniz.

Aslında bunun başka bir mantıklı yolu telefonunuzdan birden fazla Gmail hesaplarınız varsa deneyebilirsiniz. Cihazınıza başka Google hesapları ekledikten sonra Gmail uygulamasını başlatın. Cihazınıza eklenen Google hesapları arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz