Ön Yüklenebilir USB’leri Test Yapın

Önyüklenebilir (Bootable) USB flash diskler oluşturabileceğiniz çok sayıda program var. Örneğin, Ubuntu ve diğer Linux dağıtımı için önyüklenebilir Live USB disk sürücüleri oluşturmak için UNetbootin’i kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, USB flash disklerin yanı sıra önyüklenebilir bir CD veya DVD de dahil olmak üzere önyüklenebilir Windows kurulum ortamı oluşturmak için Rufus’u kullanabilirsiniz.

Bu programlar veya başkalarını önyüklenebilir USB sürücüsü oluşturmak için kullanıyor olun, hepsi yeni oluşturulmuş önyüklenebilir medyayı kontrol etmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı ister. Önyüklenebilir (Bootable) disk sürücüsüyle ilgili bir sorun varsa, önyüklenebilir USB sürücüsünü bir kez daha oluşturmaya çalışmak için Windows’da yeniden başlatmanız gerekecektir. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp sadece önyüklenebilir USB sürücüsünün çalışıp çalışmadığını görmek istemiyorsanız, disk sürücüsünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için ücretsiz Bootable USB Testi’ni kullanabilirsiniz.

Bootable Usb Test ile onyuklenebilir USB'leri Test Yapın

Bootable USB Testi, taşınabilir bir araçtır ve USB disk sürücülerini, sabit disk sürücülerini, ISO disk görüntülerini ve IMA disk görüntülerini test edebilir. Genellikle, bootable USB Test penceresindeki açılan listeden USB or Hdd disk sürücüsünü seçip start düğmesine tıklayın. Bu, seçilen USB disk sürücüsünün yüklenmesine başlayacak ve QEMU sanal ortamı üzerinden test edecektir.

QEMU sanal ortamında, önyüklenebilir disk sürücüsünün yüklendiğini gerçekten görebilirsiniz ve yüklemeyle her zamanki gibi etkileşime geçebilirsiniz. Bu şekilde, önyüklenebilir bir disk sürücüsünün amaçlanan şekilde çalışıp çalışmadığını kolayca doğrulayabilirsiniz. Önyükleme başarısız olursa veya QEMU’da yükleme sırasında bir hata görürseniz muhtemelen bir sorun vardır ve önyüklenebilir disk sürücüsünü başka bir araç kullanarak yeniden oluşturmanız gerekir.

Bootable USB Testi, önyüklenebilir bir USB sürücüsünü , sabit disk sürücüsünü ve ISO / IMA disk görüntülerini test edebilir ve çalışıp çalışmamasına bakılmaksızın sanal ortamı kullanabileceğinizi gösterebilir. Bilgisayarınızı birden çok kez yeniden başlatmanıza gerek kalmayçaktır.

Bootable USB Test taşınabilir uygulamasını aşağıdaki tıklanabilir linklerden indirebilirsiniz.

download with Torrent file

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir