1. Ana Sayfa
  2. Dijital Kültür

Csv Dosyaları Online Görüntüleyin

Csv Dosyaları Online Görüntüleyin
0

Bir CSV dosyası herhangi bir programda açılabilir, ancak, çoğu kullanıcı için, bir Csv dosyası Microsoft Excel, Open Office Calc veya Google Docs gibi bir elektronik tablo programı aracılığıyla görebilirsiniz.  Ben burda alışılmışın dışında csv dosyalarını online görmenizi sağlayan sitelerin adresini vereceğim.

CSV dosyası (Virgülle Ayrılmış Dosya) dosyası alfanümerik metin ve dosya uzantısı ‘.csv’ olduğunu içeren bir dosyadır. Dosyadaki metinler sınırlayıcı ayrılır (normalde virgül, ama bazen de diğer bazı sınırlayıcı olabilir).

Ben bu yazımda csv dosyalarını online görüntülemesini sağlayan sitelerin bir listesini oluşturdum. Bu csv dosyalarını online görüntüleyen siteler oldukça az olsa da sizler için iyi bir liste oluşturdum. Bu listedeki siteler ile sınırlayıcı csv dosyalarını bile açabilirsiniz. Buradaki sisteler ile yüklediğinizde çevrimiçi olarak CSV veya sınırlandırılmış dosyaları çeşitli biçimleri görebilirsiniz.

Ayrıca yazının alt kısmında csv dosyalarını açan programlar bir listesi yaptım. Buradaki programlarla da farklı sınırlayıcıları dosyasını açabilirsiniz. Ben bu listede en etkili CSV okuyucu yazılımı bulunmaktadır.

Online Csv dosyaları görüntüleyin site listesi

http://www.becsv.com/csv-viewer.php

http://www.convertcsv.com/csv-viewer-editor.htm

http://xmlgrid.net/xml2text.html

https://sheet.zoho.com/sheet/excelviewer

Csv dosyalarını açan programlar

http://csved.sjfrancke.nl

https://sourceforge.net/projects/recsveditor/files

http://www.nirsoft.net/utils/csv_file_view.html

http://www.csvviewer.com

Yazar Hakkında

Yorum Yap