1. Ana Sayfa
  2. Hayat

DOS Oyunlarını İnternet Üzerinden Oynayın

DOS Oyunlarını İnternet Üzerinden Oynayın
0

Bilgisayar sistemimizde oyun oynarsak döneme dönmek gibi bir şey oldu mu? 80’lerde ve doksanlarda, PlayStation’lar ve oyun konsolları olmadığında, sadece PC’lerde eğlence MS-DOS oyunlarıydı . IBM PC’nin ana işletim sistemi olarak sunulduğunda, MS-DOS, gelişmiş Microsoft Windows işletim sistemi tarafından kademeli olarak demode edilmiştir. Bu metin tabanlı işletim sistemi oyun için asla umut verici bir platform olmasa da, o dönemde binlerce oyun piyasaya sürüldü. Bu oyunlarla ilgili büyülü bir şey var, çünkü bizi çocukluğumuzun nostaljik bir gezisine götürüyorlar.

MS-DOS oyunları hakkında konuştuktan sonra, nostaljik ses efektleri ile yüzlerce eski oyun aklımıza geliyor. En popüler oyunlardan bazıları Tetris, Point Basketball, Doom, Tentacle Günü, Blood ve çok daha fazlasıydı. Neyse ki, en sevdiğiniz eski oyunları oynamanıza ve bellek şeridinde bir gezintiye çıkmanıza izin veren birkaç web sitesi vardır. Bu yazıda, en sevdiğiniz MS-DOS oyunlarının keyfini çıkarabileceğiniz 5 en iyi web sitesi hakkında konuşacağız.

Ms-dos oyunları online olarak oynayabileceğiniz web sitelerini aşağıdaki listeden ulaşarak bir çok klasik olmuş oyunlarını tarayıcınızda oynaya bilirsiniz.

DOS Oyunlarını Oynama Siteleri

classicreload
classicdosgames
xtdos
playdosgames
msdosgames
archive

Ms-dos uyunlarını indirip sonrada bilgisayarınızda oynaya bileceğiniz güzel sitelerin listesini aşağıya ekliyorum.

Ms-dos oyunları indirme siteleri listesi

http://www.abandonwaredos.com

http://www.dosgames.com

http://free-game-downloads.mosw.com/abandonware/pc

http://www.classicdosgames.com/index.html

http://www.freegameempire.com

http://www.play.vg

http://letsplayoldies.wordpress.com

http://macintoshgarden.org

http://www.theoldcomputer.com/index.php

Yazar Hakkında

Yorum Yap