Excel’de İlk İki Rakamı Silelim

0
2025

Birkaç gün evvel bir internetkafa.com okuyucusu Microsoft Excel tablosunda doksan ile başlayan telefon numaraları tablosu olduğunu ve telefon numaralarının başlarının doksan rakamının silinmesi ve sadece beş ile başlayan bir Excel çalışma sayfası hazırlamamı rica etti. Hemen işe koyuldum ve doksan ile başlayan telefon numaralarının doksan, 90 sayısını silmek için hem makro ve formül ile yapılan bir Microsoft Excel sayfası hazırladım.

Excel ile Telefon Numaralarında Doksan Sayısını Silen Excel VBA Çalışma Sayfası

Şimdi buradan Telefon NO 90 Silme VBA Excel makro içerebilen çalışma sayfasını indirin. Çalışma sayfasını açın. Telefon NO 90 Silme butonuna tıklayın. Artık Telefon Numarası 90 ile başlayan numaralarının hepsinin 5 ile başladığını aynı sütunda görebilirsiniz. Bu makroda Excel C sütunundaki sonuna kadar olan 90 sayılarını silebilirsiniz.

Telefon Numaralarında Doksan Sayısını Silen VBA Kodu:

Sub Telefon_No()

For x = 2 To Range(“C” & Rows.Count).End(xlUp).Row

Cells(x, “C”) = Right(Cells(x, “C”), 10)

Next x

End Sub

Excel ile Telefon Numaralarında Doksan Sayısını Silen Formül Çalışma Sayfası

Buradan Telefon NO 90 Silme Formül çalışma sayfasını indirin. Sayfayı açtığınızda C sütununda doksan ile başlayan sayılarının D sütununda beş ile başladığını görebilirsiniz. D sütunun sonuna kadar beş ile numaralarının silinmesi için örnekteki D sütunundaki D11 hücresini son hücresini aşağıya doğru çekmeniz yeter.

Excel ile Telefon Numaralarında Doksan Sayısını Silen Formül

=SAĞDAN(C2;12-2)

Excel ile doksan rakamını sile makro ve formül çalışma sayfasını faydası olması dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz