En İyi Telefon Rom Siteleri

0
2052

Firmware veya Rom nedir?

Rom, bilgisayar ve elektronik çalışmada yaygın olarak kullanılan bir terimdir. Her zaman aynı anlama gelmez. ROM kelimesi Salt Okunur Bellek olarak tanımlanır. Mobil cihazlar söz konusu olduğunda, ROM veya Firmware, cep telefonunuza yükleyebileceğiniz bir Android sürümüdür.

Bir cep telefonunun yanıp sönmesi nedir?

Yüklemek istediğiniz terminalinize kurmuş olduğunuz cep telefonunun yazılımını değiştirebilmek için genellikle cihazın bilgisayara belirli bir başlatma modun da bağlanması ile yapılan bir işlemdir.

Temel Bant nedir?

Akıllı telefonumuzun veri bağlantılarını kontrol eden, genellikle üretici güncellemelerine entegre olarak gelen ve üretici bir sorun tespit ettiğinde terminalin kapsamını veya özerkliğini geliştiren yazılımdır .

Android’de Kurtarma modu nedir?

Kurtarma modu, önyükleme özelliklerine sahip bir bölümdür. Ayrı ve aynı zamanda ana Android işletim sistemine paralel çalışan hafif bir ortamdır. Android’deki ana bölümler önyükleme, çekirdek, kök, sistem, kurtarma bunlar ve kendi Linux çekirdeğini içerir. Kendi çekirdeği sayesinde cihaz, sistem bir şekilde hasar gördüğünde bile kurtarma modun da önyüklenebilir kurtarma bölümü bozulmadan kalırken, kullanıcının android cihazını düzeltmek için bir aracı bulunur.

Kurtarma modu işlevleri:

Uygula yazılım güncellemelerini (OTA) üzerinden cihaza, bu donanım üreticisinin Android sürümü, Android stokunun resmi güncelleme yöntemidir. Cihazı tamamen temiz bırakmak için kullanıcı verilerini ve önbelleği temizleyin ( fabrika ayarlarına sıfırlama veya donanımdan sıfırlama ). Harici araçlar ile microSD bellekten çalıştırın.

Firmware Stok Rom nedir?

Firmware Stock Rom, akıllı telefon, tablet, video oyun konsolu veya başka bir elektronik ekipman fabrikasında bulunan yazılımdır. Kullanıcının burada depolanan verileri değiştiremeyeceği bellekte ayrılmış bir alandır ve İşletim sistemidir. Android’in başlamasına izin veren diğer dosyalara bağlıdır.

Firmware Custom Rom nedir?

Başka bir Firmware veya ROM’un bir modifikasyonudur. Geliştiriciler AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) koduna dayanır ve bu temelde çalışır. Android Pure olarak bilinir ve içinde değişiklikler geliştirilir, sonuç bu modifikasyon çalışmasının adı Firmware Custom Rom denir.

Telefon Rom siteleri listesi

https://www.needrom.com

https://ineedrom.com

https://repairmymobile.in/flash-file-tool

https://firmwareupdatefile.com

https://thefirmwarefile.com

https://theunlockr.com/roms

https://firmwarehome.com

https://firmware-file.com

https://stockromfiles.com/category/stock-rom

https://firmwarefile.co/category/firmware-file

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz