1. Ana Sayfa
  2. Hayat

En İyi Ücretsiz Açık Kaynaklı E-Ticaret Yazılımları

En İyi Ücretsiz Açık Kaynaklı E-Ticaret Yazılımları
0

Açık kaynaklı e-ticaret platformları söz konusu olduğunda, seçim için bol miktarda var. Burada, doğru yoldan yönlendirilmenize yardımcı olacak en iyi olanları yakından inceliyoruz. Yalan söylemeyeceğim ve mükemmel bir platform bulmak kolay değil.

Her birinin kendi artı ve eksilerini vardır ve biraz farklı bir kullanıcı düşünülerek tasarlanmıştır. Ürünleri yüklemek ve mağazanızı özelleştirmek çok zaman alabilir, bu nedenle nihai kararı vermeden ve sitenize entegre etmeden önce birkaç platformu denediğinizden emin olun. Bu e-ticaret yazılımları bir çoğu standartlara uygundur.

E-ticaret hızlı bir şekilde genişliyor, satışlar bu yıl beş milyar doları bulması bekleniyor. Bu alana giren perakendecilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeni platformlar sürekli olarak gelişmektedir.

Kurumsal devlerden ve  küçük mağazalara kadar bir çok e-ticaret mağazası sahibi para kazanmak veya çevrimiçi varlıkları üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak için açık kaynaklı e-ticaret platformlarına yöneliyor.

Günümüzün en popüler alışveriş sepetlerinin bazıları, web üzerinde en çok indirilen ve kullanılan platform olan Woocommerce de dahil olmak üzere açık kaynaklı çözümler bulunmaktadır.

Kodlarala uğraşmak için CSS, HTML ve hatta Ruby on Rails ile teknik beceri ve zamanınız varsa, muhtemelen bir açık kaynaklı e-ticaret platformu olan az önce yazdığım yazılımlara yönelmelisiniz. Vaktiniz yoksa ancak paranız varsa ve e-ticaret sitenizin hemen hemen her yönünü değiştirebilecek birini kiralamak istiyorsanız, açık kaynaklı e-ticaret platformlarıyla (yazılımlarıyla) da ilgilenebilirsiniz.

PrestaShop

PrestaShop, e-ticaret platformunu 250.000’den fazla mağazanın kullandığı özelliğine sahiptir. PrestaShop forumu 850.000’den fazla üyeye sahiptir ve müşterilere Zippo Lighters and Fashion Stork da dahildir. Bu açık kaynaklı e-ticaret platformunun popülerliği 200’den fazla ülkeye yayılıyor ve sonuç olarak PrestaShop 65 dile tercüme edilmiştir.

PrestaShop, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından çok beğeniliyor; platform, dünya çapında ödül kazandı:

Packt Publishing’in En İyi Açık Kaynak İş Uygulaması (iki defa)
2013 CMS kategorisinde BSOCO Ödülü
2013 # 1 Açık Kaynak Alışveriş Sepeti EcommerceBytes tarafından Satıcı Seçimi Ödülleri.

URL: https://www.prestashop.com/en

Magento

200.000’den fazla kullanıcısıyla Magento Community Edition, mevcut en popüler açık kaynaklı e-ticaret platformlarından biridir. Magento Enterprise ek kadar sağlam olmasa da, Magento Community Edition, açık kaynaklı bir platform fikrini taahhüt eden e-ticaret mağazaları için halen güçlü bir seçimdir.

URL: https://www.magentocommerce.com/download

OpenCart

Görünüşlerin önemli olduğunun farkında olan OpenCart 2.700’den fazla temayı sunuyor. Platform 576.862 site tarafından kullanılıyor. Bunların 4.841 adedi Alexa.com’da ilk 1 milyon sitede bulunuyor. Küçük bir açık kaynaklı e-ticaret platformu için kötü bir sayı değil.

OpenCart topluluğu karşılama ve çok aktiftir. Platform Hong Kong’da oluşturulmuş olmasına rağmen, kullanıcıların çoğunluğu Birleşik Devletlerde. OpenCart çok dilli, çok dilli ve 20’den fazla ödeme ağ geçidi yanı sıra sekiz nakliye yöntemi de sunmaktadır.

Birçok OpenCart kullanıcısının keyif aldığı bir özellik, bu açık kaynaklı e-ticaret platformunun anahtar teslim niteliğidir.

URL: http://www.opencart.com

OsCommerce

Bu açık kaynaklı e-ticaret platformunun demosunun ön tarafı Amazon’un tarihli bir versiyonu gibidir. İş dünyasının 16 yılından sonra osCommerce, e-ticaret platformunda güçlü bir yer tutan 7,000’den fazla eklentinin ve iki şirket projesinin varlığı göz önüne alındığında piyasada daha güçlü bir performans göstermelidir.

Maalesef osCommerce için, 285.720’den fazla üyesi ve 1.6 milyondan fazla görev alan aktif bir topluluğa rağmen, şu anda yalnızca 13.300 mağaza bu platformu kullanmaktadır. Güncellemeye büyük ihtiyaç duyan osCommerce, sadık bir açık kaynak geliştiriciyi takip ederken, modern e-ticaret alanlarında büyük değişiklikler olmaksızın rekabet edebilme yeteneği azdır.

URL: https://www.oscommerce.com

Zen Cart

Başlangıçta osCommerce’ın koduna dayanan iki bölümdğr.  2003’te Zen Cart’ın şablonlara daha ağır odaklanmaya karar vermesiyle ayrıldı. Bugün, bu açık kaynaklı e-ticaret platformu, kullanıcılara 390+ sayfalık kullanım kılavuzu ve bir dizi özellik sunuyor. Onaltı farklı kategorisi vardır. Zen Cart topluluğunda 150.000’den fazla üye var.

URL: https://www.zen-cart.com

WooCommerce (WordPress)

Çevrimiçi mağazaların% 37’sinden fazlasını gururla destekleyen WooCommerce, 14.095.679 kez indirildi. Mevcut en popüler açık kaynaklı e-ticaret çözümüdür. Kullanıcıların herhangi bir WordPress sitesini bir e-ticaret mağazasına dönüştürmelerine yardımcı olmak için oluşturulmuş bu e-ticaret çözümü, eşit derecede popüler WooThemes tarafından oluşturulmuştur.

Kapak tarafında, WooCommerce güzel bir şekilde ölçeklenir ve bunun sonucu olarak, küçük ve orta ölçekli mağazalar için de iyi olmasına rağmen, büyük işletmeler için sıklıkla bir e-ticaret platformu seçimi yapılır.

URL: https://www.woothemes.com/woocommerce

VirtueMart (Joomla)

Joomla 2.5 ve 3 ile kullanılmak üzere tasarlanan Virtue Mart, 500’ün üzerinde özellik, mağaza ve güvenlikli bir geliştirici topluluğuna sahiptir. Platformda 348, 487 kullanıcı bulunuyor ve bunlardan sadece 995’i en çok 1 milyon siteye giriyor. VirtueMart’ı kullanan sitelerin büyük çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’nde veya Rusya’da bulunur.

VirtueMart’ın çekirdek sistemi çok küçük, yalnızca 3-5 geliştirici üzerinde aktif çalışıyor. Öte yandan, geliştirici topluluğunun girdisi açık bir şekilde kabul edilmektedir ve 316.371 üye vardır. Bu açık kaynak kodlu PHP e-ticaret çözümü, e-ticaret için yeni bir oyuncu değildir.  VirtueMart, 2004’ten beri varlığını sürdüren bir Alman şirketidir.  Joomla’da iyi yeteneğe sahip bir geliştiriciye ihtiyaç duyacaksınız CMS sistemi ve PHP yazılımı gerçekten bu platformu kullanabilmek için. Bu platform için eklentilere ve eklentilere küçük bir servet harcamak da kolaydır.

URL: http://virtuemart.net

Drupal Commerce (Drupal)

Mevcut kapsamlı kapsamlı açık kaynaklı e-ticaret platformlarından birisi olan Drupal Commerce, Commerce Guys tarafından inşa edildi ve çok dilli, çok zamanlı, global işlevsellik sunuyor. E-öğrenme dili dersi sağlayıcısı olan Open Sesame gibi mekanlar için mükemmel bir uyum oluşturuyor.

Drupal, pek çok üçüncü parti uygulamayla kolayca bütünleşir. Şu anda güçlü bir içerik pazarlama stratejisi ile doğal olarak uyumlu hale getiren, bir CMS (Drupal İçerik Yönetim Sistemi) üzerine kurulmuş tek e-ticaret platformlarından biridir. Müşteri listelerini gördüğünüzde bu mantıklı geliyor. Drupal Ticaret büyük işletmelerde popülerdir.

URL: https://drupalcommerce.org

WP eCommerce

Bir başka WordPress eklentisi olan WP e-ticareti, üç milyondan fazla kez indirildi ve WordPress için “orijinal” e-ticaret çözümü olma şerefine sahip oldu. Bu açık kaynaklı e-ticaret platformunun kodlaması nispeten basittir.

CSS ve HTML’yi kullanabiliyorsanız.

URL: https://wpecommerce.org

ZeusCart

Zeuscart geliştirici merkezli niteliğini gizlemez. Ana sayfadaki alan çok meraklı bir programcı olmayan birini kovalamak için yeterli kısaltmalarla karşılaşacaksınız. MySQL. PHP. GPL lisansı.

Ne kadar çok programlama bilgisine sahip olursanız olun, Zeuscart iyi bir açık kaynaklı e-ticaret çözümüdür. Platformlarının UX’lerine odaklanması, platformu diğer birçok açık kaynak seçeneklerinden daha az korkutucu kılıyor.

Zeuscart, Bootstrap ile inşa edilmiş ve küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından tasarlanmıştır. Zengin özelliklere sahip ve pazarlama dostu, iyi bir topluluğa sahiptir ve o noktadan itibaren ücretli destek ile ilk 30 gün boyunca ücretsiz destek sunar. Bu, izlemeye değer bir e-ticaret platformu olabilir. Ne yazık ki, web sitesi ve sosyal medya yayınları 2014’te terk edilmiş gibi görünüyor, ancak e-ticaret platformunu Zuescart web sitesinden indirebilirsiniz.

URL: http://zeuscart.com

AFCommerce

Bu MySQL tabanlı açık kaynak kodlu PHP e-ticaret platformu Windows, Linux ve Unix üzerinde çalışabilir ancak Mac’lerde sorynludur. SEO dostu değil, servis ve destek için kötü bir temsilci var ve hediye sertifikası özelliği veya düşük stok durumu bildirimi yok. Kısacası, kolaylıkla tavsiye edebileceğimiz bir platform değil. Bununla birlikte, AFCommerce’nin bir sürü sürprizleri vardır, tek sayfalık bir ödeme gibi.

AFCommerce ile özelleştirebileceğiniz şeylere nispeten sınır yoktur ve sadakat ve bağlı programları bütünleştirme yeteneğine sahip çok dilli bir seçenektir. Bu rotaya gitmeyi seçerseniz, yapmanız gereken programlama miktarı için hazır olduğunuzdan (veya yapmanız gereken bedeli) mi emin olun.

AFCommerce ile ilgili bariz sorunlara rağmen, 2007’den bu yana yaklaşık 250,000’den fazla web sitesinde test edilmiştir. Birden fazla para birimi ile iyi çalışır ve ağırlıkları metrik ve standart sistemlerde görüntüleyebilir.

URL: http://www.afcommerce.com

TomatoCart

Zen Cart gibi, Tomato Cart da varlığını osCommerce’ye borçludur. Tomato Cart, osCommerce 3’ün bağımsız bir koludur ve popüler bir tezgahtır. Tamamen özelleştirilebilir ve temel bir dahili CMS içerir. TomatoCart hızlı bir şekilde yüklenir.

Göz alıcı bir açık kaynaklı e-ticaret çözümü olduğuna bahse giriyoruz.  TomatoCart, diğer platformların karşılaştığı sorunların çoğunu ele geçirdi. Çok yönlü, SEO dostu, içerik pazarlama hazır, birden fazla ödeme ağ geçidi ile çalışıyor. Çoklu pazarlama özellikleri içeriyor ve hatta iyi bir analitik program içeriyor.

TomatoCart sepet nispeten yeni, bu nedenle henüz çok fazla uzantı mevcut değil. Nakliye seçenekleri de sınırlıdır. Merak ediyorsanız kesinlikle bir test sürüşüne katılın.

URL: http://www.tomatocart.com

Cubecart

Bu İngiliz açık kaynaklı e-ticaret çözümüdür. Dünyanın birçok yerinde iyi bir izlenime sahipler. CubeCart, cihazlar arasında iyi görünmek için şablonu yönlendiren% 100 duyarlı kullanır. Mükemmel müşteri desteği, sosyal medya eklentileri, sınırsız ürünler, yöneticiler, müşteriler, siparişler … adı verin. Bu alışveriş sepeti, yeni nesil e-ticaret açık kaynak platformlarının bir üyesi olarak kendine özgü bir ortam oluşturuyor. Sitesinde canlı yardım bulsanız bile, Shopify veya BigCommerce gibi telefonla destek almanız mümkün değildir.

CubeCart ancak büyük işletmeler için donanımlı değildir.

URL: https://www.cubecart.com

X Cart

Bu PHP yazılımıdır. Bir ömür boyu lisanslıdır. Ücretli planlar için kapsamlı bir özellik seti bulunan açık kaynak kod üzerine kurulan X Cart, barındırılan ve kendi kendine kurma seçenekleri sunar. Özellik listesi etkileyiciyse de, yükseltme pahalı olabilir.

yi performans gösteren bir mağaza için bu iyi bir seçenek ve lisansın bir ömür boyu olması düşünülürse, bu kötü bir anlaşmadır. Bu e-ticaret seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanmak için HTML’yi manuel olarak kodlamanız ve kullanmanız gerekecek, ancak zamanınız veya personeliniz varsa bunları özelleştirecek yeterli alan oluşturabilirsiniz.

URL: http://www.x-cart.com

Yazar Hakkında

Yorum Yap