EXE Dosyalarında Not Defteri Açılmasını Önleyin

0
1743

Exe dosyaları yanlış ilişkilendirdikten sonra, exe dosyasına çift tıklandığında Not Defteri her seferinde açılır. Bazen not defteri gibi başka programları yanlış ilişkilendirme ile yanlışlıkla Varsayılan Programlar yerine devamlı farklı programın açılmasına neden olur. Bunun nedeni, kötü amaçlı yazılım veya başka bir nedenden dolayı oluşan bozuk bir Kayıt Defteri olabilir. Windows’unuzun belirli bir dosya türünü açamamasına neden olabilir. Yürütülebilir, toplu iş dosyaları için dosya ilişkilendirmeleri değiştirildiğinde, yürütülebilir dosyaların başlamasına neden olabilir.

Windows dosya ilişkilendirmelerini exe sıfırlamak için bir seçenek sağlar. Bir reg dosyası veya komut dosyası kullanarak ilişkilendirme ayarlarını düzeltebilirsiniz.

EXE Dosyaları Çift Tıklatıldığında Not Defterinin Açılmasını Önleme

Aşağıdaki kayıt defteri düzeltmelerini indirelim.

Exe dosyaları çift tıklatıldığında not defterinin açılmasını önlemek için Not Defteri Açma indirin.

Exe dosya uzantısını düzeltmek için Exe Düzelt indirin.

Lnk dosya uzantısı düzeltmek için Lnk Düzelt indirin.

İndirdiğiniz dosyalara sağ tıklayıp Birleştir’e tıklayın.

Devam etmek istediğinizden emin misiniz ? diye bir uyarı alırsınız.

Evet’i tıklatın ve Windows’u yeniden başlatın.

Exe Düzelt, yürütülebilir dosya zarar görmüş veya bozulmuş olabilecek Windows Registry anahtarlarını yeniden oluşturarak bu sorunları giderir. İlişkilendirmelerden herhangi bir eksik, bozuk ayarlar Windows varsayılanlarına geri ayarlanır. Windows’daki exe, bat ve com dosya ilişkilendirmelerini düzeltir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz