Gmail Hesap Şifresini Değiştirme

0
1608

Zaman içerisinde Google şifrenizi değiştirmeniz gerekebilir. Google hesap parolanızın çeşitli uygulamalara bağlı olduğunu ve bunların içerinde Gmail ve YouTube olduğunu unutmamamız gerekir. Bu göz durumu göz önünde bulundurarak, eğer bir şeylerde sorun olursa şifreyi değiştirmek gerekecektir.

Gmail Hesap Parolanızı Değiştirme

Google, Gmail hesap parolanızı değiştirme kolay ve çok kısa süre yapabilirsiniz. İlk önce Gmail oturumu nasıl açıldığını öğrenelim.

Google Hesabımızın oturumunu açalım.

Google ana sayfasında en sağ üstte Oturum açın yazısına tıklayın.

Karşımızdaki ekranda e-posta veya telefon numaramızı yazalım. Buraya e-posta adresimizi yazalım. İleri düğmesine tıklayalım. Şimdiki ekran şifrenizi girin. Sonra İleri düğmesine tıklayın. Artık, Google, Gamail hesabınızla oturum açtık.

Ekranın en üst sağ kısımda Google hesap fotoğrafına tıklayıp Google Hesabınızı yönetin yazısına tıklayın. Sol tarafta Güvenlik yazısına tıklayın. Biraz aşağıya inip Google’da oturum açma yazısının altında Şifre yazısına tıklayın. Şimdi gelen ekranda kullanmak istediğiniz yeni şifreyi, Yeni şifre yazan kısma yazın. Alta kısma şifreyi onaylamak için tekrar yazın. ŞİFREYİ DEĞİŞTİR butonuna tıklayın. Artık Gmail hesabınızda şifrenizi değiştirdiniz.

Gmail hesap parolanızı değiştirme İkinci yöntem

En yukarıda sağda Çark simgesine tıklayın.

Hem altta Tüm ayarları görüntüleyin mavi yazıya tıklayın.

Açılan ekranda Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi kısmına tıklayın.

Açılan yeni ekranda en tepede Şifreyi değiştir yazışıma tıklayın.

Mevcut şifrenizi girin.

Şimdi gelen ekranda kullanmak istediğiniz yeni şifreyi, Yeni şifre yazan kısma yazın. Şifreyi onaylamak için tekrar yazın. ŞİFREYİ DEĞİŞTİR yazısına tıklayın.

Hayatın her alanında güven içinde olmanız dileğiyle.

Bu yazının oluşumunda katkılarından dolayı Cihan Sabır Erarpat teşekkürler. Ayrıca Cihan Sabır Erarpat Yotube video sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/c/CihanSab%C4%B1rErarpat/featured

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz