Google Haritaları GPX’e Online Dönüştürün

0
4893

Bu yazıda GPX Online Converter için en iyi ücretsiz Google Haritalar’ı kısaca analatacağım. Bu dönüştürücülerle Google Haritalar yönergelerini kullanarak kolayca GPX dosyası oluşturabilirsiniz.

Bu dönüştürücülerle GPS dosyaları oluşturabilir ve bunları Garmin, TomTom gibi GPS cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Bu dönüştürücüler web tabanlıdır; dolayısıyla bir İnternet bağlantısı olan bir mobil cihaza veya dizüstü bilgisayarınız olduğu sürece her yere GPS dosyası oluşturabilirsiniz.

Google Earth’ü kullanırsanız, Windows için bu ücretsiz KML – GPX Dönüştürücü programı, Google Earth KML dosyasından GPX dosyası oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Bu listede yer alan GPX dönüştürücüleri Google Haritalar, bir Google Haritalar bağlantısını kullanarak GPX dosyası oluşturur. Bu bağlantıyı almak için, bir web tarayıcısında Google Haritalar’a gidin ve başlangıç noktanızdan hedefe doğru yol tarifleri alın. Buna göre nakliye modunu değiştirin. Yol tariflerini / gezinme listesini aldığınızda, tarayıcınızın adres çubuğundan o sayfaya bağlantıyı kopyalayın. Bu bağlantıyı almanın diğer bir yolu, ulaşım modlarına kalan “3 yatay çizgi” menü simgesini tıklayın ve “Haritayı paylaş veya katıştır” seçeneğini belirtin. Geçerli haritaya ‘paylaşım bağlantısını’ gösterecek ve oradan kopyalayabilirsiniz.

Maps to GPX

GPX Haritaları, Google Haritalar’ı GPX’e dönüştüren online bir sitedir. Google Haritalar yol tarifi bağlantısını buraya yapıştırın ve GPX dosyanızda ‘İz Noktaları’ veya ‘Yol Noktaları’ isteyip istemediğinizi seçin. Ardından, ‘Gitme’yi tıklayın; bu yönergeleri bir GPX dosyasına dönüştürecek ve bu dosyayı yerel deponuza indirecektir.

https://mapstogpx.com

GPS Visualizer

GPS Visualizer, neredeyse her haritalama yapabileceğiniz bir do-it-yourself eşleme programıdır. Coğrafi verilerden haritalar oluşturabilir, coğrafi veri dosyalarını görüntüleyebilir, harita dosyalarını, coğrafi kod koordinatlarını ve diğer birçok şeyi dönüştürebilirsiniz.

http://www.gpsvisualizer.com

Test ve Doğrulama:

Google Haritalar’dan GPX’e dönüştürülen dosyanın çalıştığından ve doğru veriden olduğundan emin olmak için dosyanızı bir GPX Görüntüleyici aracıyla test edebilir ve doğrulayabilirsiniz.

http://maplorer.com , çevrimiçi (online) GPX dosyanızı test etmek için iyi bir araçtır.

Dosyanızı Maplorer’ın GPX Dosya Görüntüleyicisine yükleyin, ulaşım şeklinizi seçin ve ‘Profili Görüntüle’yi tıklayın. Dosyanızı okur ve toplam yükseklik, toplam tırmanış, toplam iniş ve daha fazla bilgi ile birlikte bir yükseklik grafiği gösterir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz