Hangi Ülke Linux Dağıtımı Kullanıyor Öğrenin

0
3372

LWN.net Linux Dağıtımları Listesini buldunuz. LWN, 1999’dan beri Linux dağıtımlarını takip ediyor. Listenin ilk sürümleri haftalık Dağıtım sayfasının kenar çubuklarındaki bağlantılardan oluşuyordu. 2001 yılına göre liste, haftalık sayfanın her iki kenar çubuğunu doldurmak için büyümüştü; Böylece liste düz bir dosyaya taşındı ve 11 Ekim 2001’de yayınlandı.

Bir sonraki büyük sürüm 7 Şubat 2002’de yapıldı. Her bir girişe ek bilgiler eklendi ve süreç bağlantılarında düzeltmeler farklı kategorilere taşındı ve ölü dağıtımlar kaldırıldı. O zamandan beri neredeyse her hafta küçük revizyonlar yapıldı. 9 Mayıs 2002’de bir içerik tablosu eklenmiştir. O zamandan beri önemli bir yayın bulunmamaktadır, ancak bulununca yeni dağıtımlar eklenir, ölü dağıtımlar bulunduğunda kaldırılır ve bağlantı kontrolü devam eden bir süreçtir.

lwn.net

Bir gün bu liste, aradığınız şeyi bulmak için her zamankinden daha kolay bir şekilde, aranabilir bir veritabanına geçecektir. Bu arada, 500’ün üzerinde dağıtımıyla, Linux çeşitliliğinin bu kutlamalarından keyif alacağınızı umuyoruz; Büyük ve küçük, uzman ve genelleştirilmiş, eski ve yeni.

Lwn.net Linux sürümleri (dağıtımları) toplu halde hepsi bir çırpıda veren siteler bir elin parmağını geçmez. Zamanında linux dağıtımlarını veren site adresleri paylaşımı yapmıştık.

Sizlere yine linux dağıtımlarını veren site adresini vereceğim ama bu site içinde linux dağıtımları hangi ülke geliştiriyor, kullanıyor kısacası ülke kısmına gelerek o ülke kaç linux dağıtımı geliştiriyor (destekliyor) öğrenebilirsiniz.

Şunu belirteyim. Mesala İtalya sekiz linux sürümü (dağıtımını) geliştirmektedir. İtalya ülke olarak linux dağıtımları kullanıyor demek değildir.

Hangi ülke Linux sürümünü kullanıyor web site sayfası:

http://lwn.net/Distributions

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz