İmei numarası hakkında bilmeniz gerekenler

0
684

İmei numaraları internet ortamında gizem ve paranoya kaynağıdır. Bu rakamlar genellikle telefonları ile ilişkili olsa da, bu cihazlar için özel değildir.

İmei numarası:

Uluslararası mobil cihaz imliği istasyon numarası (imei) karasal hücresel ağlar kullanan bir cihazı tanımlamak için kullanılan bir sayıdır. Karasal hücresel ağ denir.Cep telefonu cep taşıyıcı tarafından sağlanan bir internet bağlantısı eriştiğinizde kullandığınız ağıdır.Bağlamak için, antenler değil, uydular kullanır, “karasal” denir.

İmei standart herhangi bir karasal hücresel ağ aygıtı için kullanılan bu yana, bu 3g/4g tablet, pcmcıa kablosuz internet kartları ile dizüstü bilgisayarlar ve diğer mobil ekipman da bu numaraları ile etiketlenmiş anlamına gelir. Bir çift sım olsada, her sım yuvası için iki imei numaraları olur.

imei-numarasi-hakinda-bilmeniz-gerekenler

İmei numarasının amacı:
Mobil cihazlar tanımlamak ve ana amacı hırsızlığı önlemek içindir.Mobil cihaz evrensel ortamda tespit edilebilir .Telefonda sım kartı değiştirilse bile yinede tespit edilir.İmei numaraları telefona zarar vermeden donanım içine sabit bir şekilde kodlanır. Bu imei kodu kara ve ağ dışında kilitleyebilir. Daha sonra, aynı şeyi diğer hücresel ağlar söyler.

Takib ediliyormuyuz:

İmei numarası için kişisel kimlik çeşit eklenmez.Hükümet imei numarası arama emri sizi takib edebilir.Sim kart takas olsa bile, yine de takip edilebilir.Hackerlar sizi takip edebilir.

Bütün mobil cihazlar imei numaraları var mı:

Bazı cihazlarda imei numaraları yok.Dünya çevresindeki hükümetlerin özel kuruluşları önlemek için imei-less cihazlar karşı istihbarat black ops tarafından takip ediliyor söylentiler de vardır.

İmei numarınızı kontrol etmek için daha kolay bir yol isterseniz bu siteden yararlanabilirsiniz.

http://www.imei.info

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here