İPhone’dan Android’e Rehber Aktarmanın En Basit Yolu

0
2181

İPhone kullanıyorsanız telefon rehberinizi, İOS sürüm yükseltme, İPhone zarar görmesi, kaybolması, jailbreak gibi buna benzer nedenlerden dolayı düzenli bir şekilde yedeklemek çok iyi bir fikirdir. İPhone’da rehber, kişiler listenizi dışa çıkartmayı ve sonra Android telefona aktarmayı anlatacağım. Bu yöntem İPhone 11/11Pro, İPhone XS , XS Max, XR, İOS 13/12, İPhone X, 8,7, 6S dahil İPhone modellerinde yapabilirsiniz. Android telefonunuzda WhatsApp uygulaması yüklü olaması gerekir. İPhone rehberinizdeki kişileri VCF dosyası olarak dışa aktarma, çıkartma işlemi yapacağız.

İPhone’dan Android’e Rehber Aktarma İşlemi

Bu işlem için Windows 10 bilgisayarınızda web tarayıcınızda iCloud.com hesabınıza giriş yapın.

Şimdi iCloud hesabınızda karşımıza gelen ekranda Kişiler kısmına tıklayalım.

Ekranın sol en alt kısımda Ayarlar simgesine tıklayın. Burada açılan listede vCard’ı Dışa Aktar kısmına tıklayınca İPhone telefonunuzdaki tüm kişileriniz bilgisayarınıza iner.

Şimdi İPhone telefonunuzdaki tüm kişilerinin bir listesi olan bir VCF dosyamız var. Bilgisayarınızda WhahtsApp Web, Masaüstü  sürümünü açalım. Ailemizdeki bir kişinin WhatsApp uygulaması üzerinden VCF dosyasını kendimize gönderim.

Andorid telefonda WhatsApp uygulamasını açıp VCF dosyasına dokunun. Artık İPhone telefonunuzdaki tüm rehberiniz, Android telefon rehberiniz kişiler aktarılmıştır.

Bu yöntem, iCloud ve WhatsApp kullanarak İPhone kişilerinizi Android telefonu aktarmanın en kolay ve zahmetsiz yoludur.

Android’den İPhone Rehber Aktarmanın En Kolay Yolu

Bunu herkes bir telefoncuya yada bir arkadaş yardımı olmadan bile yapabileceksiniz. Bunu yapmak için SD kart, mail, uygulama veya başka bir şeye kullanmanıza gerek kalmayacak.

Android rehberi İPhone telefona aktarma işleminde General Mobile GM 5 Plus ile anlatımı yapacağım. Farklı Android telefonlarda rehber yedeği alma işlemi biraz değişiklik olsa da kolay bir bir işlemdir. Burada Android telefonda rehberimizin VCF dosyası olarak yedekleme yapacağım.

Android’den İPhone Rehberi Aktarma Yöntemi

Android telefonda Kişiler uygulamasını açın. Ekranın sol köşesindeki üç kısa çizgiye dokunun. Ayarlar kısmına dokunun. Açılan ekranda Dışa aktara dokunun. Şimdi karşıma gelen ekranda vcf dosyasına aktar seçin. Kaydet dokunun. Android telefon rehberinin yedeğini oluşturmuş olduk. Android telefon rehber VCF dosyası , VCard’nızı ailenizden birine WhatsApp mesaj olarak gönderin.

İPhone telefonunuzda WhatsApp açıp size gönderilen VCF dosyasına dokunun. Ekranın sağ köşesindeki kare ve yukarı ok işaretine dokunun. Burada ekranı sağ kaydırıp Şuraya Kopyala Kişiler, İPhone Kişiler uygulamasını seçiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz