İPhone’dan Android’e Rehber Aktarmanın En Basit Yolu

featured

İPhone kullanıyorsanız telefon rehberinizi, İOS sürüm yükseltme, İPhone zarar görmesi, kaybolması, jailbreak gibi buna benzer nedenlerden dolayı düzenli bir şekilde yedeklemek çok iyi bir fikirdir. İPhone’da rehber, kişiler listenizi dışa çıkartmayı ve sonra Android telefona aktarmayı anlatacağım. Bu yöntem İPhone 11/11Pro, İPhone XS , XS Max, XR, İOS 13/12, İPhone X, 8,7, 6S dahil İPhone modellerinde yapabilirsiniz. Android telefonunuzda WhatsApp uygulaması yüklü olaması gerekir. İPhone rehberinizdeki kişileri VCF dosyası olarak dışa aktarma, çıkartma işlemi yapacağız.

İPhone’dan Android’e Rehber Aktarma İşlemi

Bu işlem için Windows 10 bilgisayarınızda web tarayıcınızda iCloud.com hesabınıza giriş yapın.

Şimdi iCloud hesabınızda karşımıza gelen ekranda Kişiler kısmına tıklayalım.

Ekranın sol en alt kısımda Ayarlar simgesine tıklayın. Burada açılan listede vCard’ı Dışa Aktar kısmına tıklayınca İPhone telefonunuzdaki tüm kişileriniz bilgisayarınıza iner.

Şimdi İPhone telefonunuzdaki tüm kişilerinin bir listesi olan bir VCF dosyamız var. Bilgisayarınızda WhahtsApp Web, Masaüstü  sürümünü açalım. Ailemizdeki bir kişinin WhatsApp uygulaması üzerinden VCF dosyasını kendimize gönderim.

Andorid telefonda WhatsApp uygulamasını açıp VCF dosyasına dokunun. Artık İPhone telefonunuzdaki tüm rehberiniz, Android telefon rehberiniz kişiler aktarılmıştır.

Bu yöntem, iCloud ve WhatsApp kullanarak İPhone kişilerinizi Android telefonu aktarmanın en kolay ve zahmetsiz yoludur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir