Kaydedilmemiş Word Dosyasını Kurtaralım

0
2189

Bir microsoft ofis programında çalışırken kaydetmeden dosyayı kapattığında otomatik belgelerin geçici yedek kopyalarını kurtarabilirsiniz .

Bu talimatlar Word 2016 çalışıyor, Excel ve PowerPoint gibi diğer Office 2016 uygulamaları hemen hemen aynıdır. Ofis eski bir sürümünü kullanıyorsanız 2007 ve 2010 kurtarma imakanı olduğu gibi aynına benzer adımları uygulayabilirsiniz.

ofis dosya kurtarma

Ofis uygulaması açarak başlayın. Dosya menüsünü tıklayın. Dosya menüsünde, Bilgi’yi tıklatın. Bilgi sayfasında, açılan menüden, ardından “Belge Yönet” seçin “kaydedilmemiş Belgeler kurtarın.” Not burada kaydedilmemiş belgeleri silmek için bir seçenek var. UnsavedFiles klasörü Ofis için geçici yedeklerin tüm kaydedilmemiş dosyaları içerir. İhtiyacınız olan dosyayı seçin ve Aç’ı tıklatın.
Not: Otomatik kurtarma bilgileri kısmını 1 dakika 120 değeri aralığı verebilirsiniz.
Ototamatik dosya kurtarma konumu kısmından C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\Microsoft\Word kurtarmak istediğiniz dosyaya bu dizinden da ulaşabilirsiniz.
Elle uğraşamam diyorsanız, UnsavedFiles klasörü ve yukardaki ofis dizinine aşağıdaki programla çok kolay ulaşabilirsiniz.

Ya da http://www.snapfiles.com/get/hddb.html programla kurtarmak istediğiniz ofis dosyasını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dosyaları Kaydet yerini dilerseniz şu adımları izleyrek değiştirebilirsiniz.
Dosya menüsünde, Seçenekler ‘i tıklatın. Seçenekleri sayfasında, Kaydet’i tıklatın ve sonra otomatik kurtarma bilgileri kısmını 1 dakika 120 değeri aralığı verebilirsiniz. Olduğu gibi 10 dakika bırakabilirsiniz.
Ototamatik dosya kurtarma konumu kısmından C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\Microsoft\Word olan yeri gözat kısmından kurtarmak istediğiniz belgeyi farklı kolay bulacağınız bir yer yapabilirsiniz. sonrada tamam yapabilirsiniz.

Her 10 dakikada otomatik kayıt çok uzun süre gibi görünüyorsada ne olursa olsun her 120 dakika otomatik olarak kaydetme şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunları değiştirmek için iyi bir nedeniniz olmadıkça varsayılan ayarlarında seçeneği tutulması önerilir.

Ofis kurtarma özelliği dosyaları hepsini kurtarır anlamına gelmez. Ama yinede kullanışlı bir yoldur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here