WordPress Veri Tabanını Koruyun

0
3473

WordPress site için teknik bir bilgiye ve kodlamaya dair hiçbir şey bilmiyorsanız eklentiler özellikle güvenlik eklentileri hemen yardımımıza yetişir. Özellikle güvenlik çözümü kullanarak web sitenizi korumak göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Bir eklenti ile WordPress güvenlik sorunlarını ele alarak bir düğmeye tıklayarak web sitenizi güvenli yapabilirsiniz. Bazıları da bir güvenlik duvarı ekleyebilir ve kötü niyetli dosyalar için bir günlük bazda web sitenizi tarama eklentileri yüklerler.

Ben burada kendi sorunumla alakalı bir eklentiden bahsedeceğim. Son zamanlarda veri tabanıma yoğun bir şekilde saldırılar yapılmaktadır. Biraz araştırma yapınca tamda benim isteğime cevap veren bir eklenti olan BulletProof Security eklentisi ile karşılaştım.

Peki BulletProof Security ne işe yarar?

BulletProof güvenlik eklentisi .htaccess web sitesi güvenlik koruması, dosya saldırı tespit, giriş güvenliği, veritabanı yedekleri ve günlük izleme sunan bir özellik dolu bir güvenlik eklentisidir. Aynı zamanda değiştirilir bir günlük tutar. Eklenti birçok konfigürasyon seçenekleri vardır. Bu seçenekleri kendiniz yapılandırmak istemiyorsanız, tek bir tıklama ile web sitenize hiçbir ayar yapmadan, kurabilir ve seçebilirsiniz. Devamlı güncellenen bir eklenti.

Çok marifeti olan bir eklenti ve ayrıca sitemde bir çok yüklü eklenti olmasına rağmen site açılış hızını azaltmadı.

En öne çıkan güvenlik önlemleri veritabanı güvenliği, etkili güvenlik duvarı, site giriş güvenliği vb…

BulletProof güvenlik eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca eklentiyi wordpress admin paneli http://www.siteadrssi.com/wp-admin/plugin-install.php dizinindende yükleyebilirsiniz.

WordPress (css) tabanlı sitelere saldırı özelikle son senelerde oldukça yaygınlaştı. Farklı yazılımlarla wordpress admin paneli ele geçirmek için girişimi atakları yapılmaktadır. Better-wp-security eklentisi otomatik saldırıları durdurmak ve kullanıcı kimlik bilgilerini güçlendirmek için çalışan derece yararlı bir yazılımdır. Özellikle deneyimli kullanıcılar için gelişmiş özellikler için tek tıklama aktivasyon herhangi wordpress sitesi korunmasına yardımcı olabilir.

Eklentiyi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://wordpress.org/plugins/better-wp-security

Eğer bir wordpress kullanıcısı iseniz yani, güvenlik dikkat etmelisiniz. Her zaman wordpress kurulumu güncel ve güvenli tutmak zorundasınız.

Block Bad Queries sunucunuz ve wordpress bloğunuz üzerinde denecek olana zararlı yazılımları engellemektedir.

Ben en son olarak Limit login attempts karar verdim.

Dilerseniz hackertarget.com sitesi üzerinden tarama yaparak sitenizin güvenlik taramasını online rapor halinde vermektedir.

Alternatif farklı eklentileri aşağıya listeleyelim:

WP Security Audit Log
AntiVirus For WordPress
Get iThemes Security
Get Wordfence Security
Get All in One WP Security & Firewall
Get Sucuri Security

Tüm bu eklentileri yüklemek gerekmez. Sadece birini deneyin ve size uygun olup olmadığını görün. Onun performansından memnun değilseniz, denetlemek ve kullanmak için herhangi bir başka eklenti indirebilirsiniz. Her bir eklenti benzersiz güvenlik özellikleri sunuyor.

WordPress Veri Tabanını Eklenti ile Temizleyin

WP-Optimize revizyonlar, taslaklar, spam yorum, onaylanmamış yorum, çöpe yorumları, geçici seçenekleri, pingbacks ve notlarını kaldırmak için kullanılabilir. Aynı zamanda her veritabanı tablo veri boyutunu, dizin boyutunu gösteren bir sayfa bulunmaktadır.

Bir başka popüler optimizasyon WordPress wp-dbmanager eklentisidir. Optimize etmek ve veritabanı onarımı sağlayan özellik dolu eklentisidir. Bu eklentiyle web sitenizin otomatik yedeklemeler de yapılandırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz