WordPress Veri Tabanını Koruyun

0
3034

WordPress site için teknik bir bilgiye ve kodlamaya dair hiçbir şey bilmiyorsanız eklentiler özellikle güvenlik eklentileri hemen yardımımıza yetişir. Özellikle güvenlik çözümü kullanarak web sitenizi korumak göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Bir eklenti ile WordPress güvenlik sorunlarını ele alarak bir düğmeye tıklayarak web sitenizi güvenli yapabilirsiniz. Bazıları da bir güvenlik duvarı ekleyebilir ve kötü niyetli dosyalar için bir günlük bazda web sitenizi tarama eklentileri yüklerler.

Wordpress veritabanını koruyun

Ben burada kendi sorunumla alakalı bir eklentiden bahsedeceğim. Son zamanlarda veri tabanıma yoğun bir şekilde saldırılar yapılmaktadır. Biraz araştırma yapınca tamda benim isteğime cevap veren bir eklenti olan BulletProof Security eklentisi ile karşılaştım.

Peki BulletProof Security ne işe yarar?

 

BulletProof güvenlik eklentisi .htaccess web sitesi güvenlik koruması, dosya saldırı tespit, giriş güvenliği, veritabanı yedekleri ve günlük izleme sunan bir özellik dolu bir güvenlik eklentisidir. Aynı zamanda değiştirilir bir günlük tutar. Eklenti birçok konfigürasyon seçenekleri vardır. Bu seçenekleri kendiniz yapılandırmak istemiyorsanız, tek bir tıklama ile web sitenize hiçbir ayar yapmadan, kurabilir ve seçebilirsiniz. Devamlı güncellenen bir eklenti.

Çok marifeti olan bir eklenti ve ayrıca sitemde bir çok yüklü eklenti olmasına rağmen site açılış hızını azaltmadı.

En öne çıkan güvenlik önlemleri veritabanı güvenliği, etkili güvenlik duvarı, site giriş güvenliği vb…

BulletProof güvenlik eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca eklentiyi wordpress admin paneli http://www.siteadrssi.com/wp-admin/plugin-install.php dizinindende yükleyebilirsiniz.

WordPress (css) tabanlı sitelere saldırı özelikle son senelerde oldukça yaygınlaştı. Farklı yazılımlarla wordpress admin paneli ele geçirmek için girişimi atakları yapılmaktadır. Better-wp-security eklentisi otomatik saldırıları durdurmak ve kullanıcı kimlik bilgilerini güçlendirmek için çalışan derece yararlı bir yazılımdır. Özellikle deneyimli kullanıcılar için gelişmiş özellikler için tek tıklama aktivasyon herhangi wordpress sitesi korunmasına yardımcı olabilir.

Eklentiyi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://wordpress.org/plugins/better-wp-security

Eğer bir wordpress kullanıcısı iseniz yani, güvenlik dikkat etmelisiniz. Her zaman wordpress kurulumu güncel ve güvenli tutmak zorundasınız.

Stealth login eklenti yönetici paneli girişi, kaydolma ve çıkış sayfaları için özel adresler oluşturmanıza yardımcı olur.

Block Bad Queries sunucunuz ve wordpress bloğunuz üzerinde denecek olana zararlı yazılımları engellemektedir.

WP Security Scan varsayılan tablo ön ekinin değiştirilmesi ve admin kullanıcı adının değiştirilmesinde iyi iş çıkartır.

Limit login attempts admin panelinizde rastgele kullanıcı adı ve şifre üretimini engeller. Engellediği ip adreslerini bloklar.

Ben en son olarak Limit login attempts karar verdim.

Dilerseniz hackertarget.com sitesi üzerinden tarama yaparak sitenizin güvenlik taramasını online rapor halinde vermektedir.

Alternatif farklı eklentileri aşağıya listeleyelim:

WP Security Audit Log
AntiVirus For WordPress
Get iThemes Security
Get WP Antivirus Site Protection
Get Wordfence Security
Get All in One WP Security & Firewall
Get Sucuri Security

Tüm bu eklentileri yüklemek gerekmez. Sadece birini deneyin ve size uygun olup olmadığını görün. Onun performansından memnun değilseniz, denetlemek ve kullanmak için herhangi bir başka eklenti indirebilirsiniz. Her bir eklenti benzersiz güvenlik özellikleri sunuyor.

WordPress temada zararlı kodları tespit edin:

Birçok wordpress.org kullanıcıları kendi web sitelerini oluşturmak için ücretsiz temalar ve eklentileri güveniyor.

WordPress sitenize admin panelinizden tema theme authenticity checker adlı eklenti yüklerken zararlı kodları tespit etmeye yarayan güvenilir bir eklentidir. Potansiyel olarak zararlı veya istenmeyen kod için tema tüm dosyaları tarar.

Theme authenticity checker eklentisi kullanımı basit ve size büyük sorunlara neden olan enfekte temaları yakalamada yardımcı olur. Ücretsiz bir eklentidir.

Alternatif olarak aşağıdaki listeden kullanmak istediğiniz temanın malwera gibi bir çok zararlı kodlara dair bizi uyaran faydalı güvenlik eklentileridir.

wordfence
vulnerability scanner
antivirus

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz