Sertifikalı Android Cihazı Satın Alın

0
3324

Yeni bir Android cihazı satın almayı planlıyorsanız, Google’ın yakın geçmişte, Android cihazlarını güvenlik için Google app’ları nasıl yüklediklerini, uygulama izinlerini nasıl uyguladıklarına bağlı olarak belgeleyeceklerini açıkladığı için birkaç ay bekleyebilirsiniz ve Google Play store’un ve diğer uygulamaların en son sürümlerini yüklediler.

Samsung, LG, Lenovo gibi cihaz üreticilerinin Google’la işbirliği yapacakları ve uygun incelemeden sonra Google cihazları için sertifikayı yayınlayacaklardır. Sertifikayı alan bir cihaz üreticisine cihazlara ve cihazların gönderildiği kutulara Google Play Protect logosu yazdırmasına izin verilecektir. Google Play Protect, uygulamalarınızın güvenli olduğundan ve kötü niyetli olmadığından emin olmak için telefonunuzda yüklü olan uygulamaları düzenli olarak izleyen ve doğrulayan yeni bir güvenlik özelliğidir.

Bu, müşterilere kutuyu inceleyip bir Google Play Protect logosu bulmakla Android cihazlarını hızlı bir şekilde seçmelerini sağlayacaktır. Bu şekilde, Çin’de üretilen, tam Google Play store işlevselliği sunmayan ucuz akıllı telefonları kolayca satın almanızı önleyebilirsiniz. Bu ucuz telefonların bazıları Play store’ın yüklü olmasına bile gerek yok ve çok riskli bir şey olan uygulamaları indirmek için bazı üçüncü taraf uygulamaları sunuyor. Bunun nedeni, üçüncü taraf kaynaklardan uygulamalar indirirken kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir ve kişisel veya finansal bilgilerinizi çalabilir.

Birisi hızlı bir şekilde, Google Play Protect logosunu kopyalayabilen ve müşteriyi kandırmak için kutularına veya cihazlarına bastıran cihaz üreticilerini feshettiğine dikkat çekti. Ancak bu tür cihazların Play Store’u başlatarak kolayca bulabileceğiniz Google Play Protect özelliği yoktur. Google ayrıca sertifikasyon için onlarla işbirliği yapan tüm cihaz üreticilerinin ve markaların bir listesini de içerir.

Google sertifikalı Android cihazlarla ilgili daha fazla bilgiyi bu url’den; https://www.android.com/certified  öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz