Google search engine
Ana SayfaHayatSosyal Medya Arama Motorları ile Aradığınız İnsanları Bulun

Sosyal Medya Arama Motorları ile Aradığınız İnsanları Bulun

İnternet ortamında bir insan (arkadaş,dost,asker arkadaş,okul arkadaşı vb..) aramalarında genelde facebook ve google kullanılmaktadır. Facebook’un yeni arama grafik arama tama olarak iyi sonuçlar verse de şuan için bir atılım olarak karşımızda durmaktadır. Çoğu analist, yeni sosyal arama dünyanın baskın olarak Google’ı meydan okuyaçak kadar güçlü olmadığını söylüyor. Ama bu sonuçta googlenin üstünlüğünü sonsuza kadar süreçek değil. Özellikle sosyal arama geldiğinde seçimlerinizi yalnızca Google, Facebook ve Bing ile sınırlı değildir.  Yorumlar, yer imleri, videolar ve haberler gibi insanlar, şirket, grup ve markanın sosyal profili, yanı sıra kullanıcı tarafından oluşturulan içerik bulmak için yardımcı olaçak diğer güçlü bir sosyal ağ arama motorları bulunmaktadır.

Sosyal medya arama araçları aynı anda Facebook, Twitter, Google+ ve LinkedIn gibi birden çok sosyal ağ sitelerinden bilgi bulabilirsiniz. Size çabaları ve tek tek her bir sosyal medya sitesi aramak zorunda değilsiniz. Lafı fazla uzatmadan, burada en iyi sosyal ağ arama motorları listesi bulunmaktadır.

Bu listede bazı sitelerin kısa açıklamasını açıkladım. Bazılarınıda yazının sonuna link olarak verdim. Ayrıca daha önceden bu tür işleri yapan sitelerin bir listesinide site içinde başlık açmıştım. Yazının sonuna bu başlıkların link olarak ekledim.

snitch.name

Çok güçlü bir sosyal ağ arama motorudur. Sağ ana sayfada bu size üzerinde sorguyu çalıştırmak sitelerin tüm seçenekler sunar.

Twazzup

Başka bir gerçek zamanlı birden fazla sosyal medya ve haber sitelerinde trend haberleri ve konuları öğrenmek için online sitedir.

Diğer farklı siteler:

http://www.uvrx.com/social.html

https://socialcatfish.com

https://www.social-searcher.com

http://mulpix.com

http://www.spokeo.com/username-search

https://www.unittus.com/default.aspx

http://com.lullar.com

Aramak istediğiniz kişi internet dünyasına e-mail,adı ve soyadını kullanarak işlem yaptıysa aşağıdaki siteler size insanları bulmada kolaylık sağlıyor.

siteler:

http://www.peekyou.com

http://www.spokeo.com

http://publicrecords.searchsystems.net

http://www.webmii.com

http://www.stumpedia.com

www.pipl.com

http://www.joeant.com

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

gürkan baki mendeş on Excel İle Telefon Rehberi Yapın
AHMET MAVİYILDIZ on Excel İle Telefon Rehberi Yapın