Telefon Ekranınızı Televizyona Ekranına Yansıtın

0
3553

Android akıllı telefon veya tableti televizyon ekranıza yansıtma daha önceleri oldukça büyük bir çile, telefonu rootlama veya telefona kabloların kullanılması gerekiyordu. Artık böyle zahmetli işler ortadan kalktı. Google Play Store ve üzerinde ücretsiz uygulamalar ile artık çok kolay oldu.

Bu yazıda, kolayca hem kablosuz olarak uygulama olmadan ve android üctrsiz uygulama ile Android cihazınızın ekranını televizyona yansıtmak nasıl yapılacağını anlatacağım.

Telefon Ekranınızı Televizyona kablosuz Yansıtma Yapma

TV’niz WiFi destekliyorsa o zaman Android telefon ile televizyonunuzun aynı kablosuz ağda olmasını sağlayın.

Cihazınızın ayarlarına gidin.

Ekran Yansıtma adlı bir sekme arayın. Yada ekran paylaşımı diye bir sekme bakın.

Cihazlar listesinde sizin akıllı TV görmek için yenile düğmesine basın.

Telefonunuzun ses ekranını kablosuz olarak yakınındaki chromecast veya miracast destkeli cihazlar ile paylaşın buna benzer bir yazı çıkar.

TV listesinde ortaya çıktığında telefon ve televizyonu birbirine bağlayın.

Bu TV’nize ile Android cihazı eşleştirmek için çalışması için ilk kez yaptığınızı varsayarsak, o zaman bir pop-up büyük olasılıkla isteği gelir ve TV görünür ve bu işlevi kabul edelim. Telefonunuzun ekranı TV’nizde anında görünür.

Bazı telefonlarda ise telefon ve televizyon ekran paylaşımı için ayarlar Bağlı cihazlar sekmesinden Yayınlama kısmısından ekran sağ tarafında Kablosuz görüntülemeyi etkinleştir işareti yerleştirin.

telefon ekran paylasımı

Telefonunuzda Ekran Yansıtma özelliği yoksa ne yapmalıyım?

Ayarlar menüsünden telefon ekranınız televizyona yansıtmak için belirli seçenek bulamıyorum diyorsanız küçük bir yol var. Bazı Android telefon firmaları ara yüzü kullanıcıların kolay kullanması için yapamayabilirler.

Google Play Store’dan kullanılabilir seçenekler bol bulunmaktadır.

Kullnamı en kolay ve ücretsiz bir uygulama olan Screen Stream Mirroring Free indirin ve ciahazınıza kurun.Uygulamanın epeyce reklamları var. Belirli bir görevi üstlenmek için yeterince iyidir.

Uygulamayı indirdikten sonra, menüden Miracast’i seçeneğini seçin.

Miracast ayarları butonuna tıklayın.

Kablosuz ağda TV adınız görünür seçin.

Artık telefon ekranınızı televizyon ekranına yansıtmış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz