Ters Çekilen Videoları Döndürelim

0
3626

Ters çekilen videoları ya da yanlışlama ters yaptığımız videoları idoo video editör pro programla video formatı ne olursa olsun tüm video oynatıcı programlarda düz bir şekilde izleyebileceğiniz duruma getiren çok harika bir programdır. Videoların kalitesini ve boyutunu bozmadan çok hızlı bir şekilde yapmaktadır. Ayrıca bu işe yapan bir çok programa göre çok iyi iş yapmaktadır. Kullanımı da oldukça çok kolaydır. Ters videoları düzeltme işlemini video ortamında aşağıdaki video sitesinde hadi izleyelim.

Movierotator saat yönünde ya da saat yönünün tersine bir film döndürmek için ücretsiz bir yazılımdır.

Aynı zamanda mp4 formatında film kaydetmenize olanak sağlar. Video dosyasının herhangi bir (dikey çevrilmiş) portre konumunda ise, yatay konumda döndürmek için bu kullanışlı yazılımı kullanabilirsiniz. Yazılımı ile hızlı ve kolay bir düğmeye tıklama ile kolayca ve güvenilir bir dijital kamera videolarınızı döndürebilirsiniz.

Alternatif olarakda aşağıdaki yazılımları deneyebilirsiniz.

video rotator and flipper
naturpic
Free Video Flip-and Rotate
freemake

Benden söylemesi yukarıdaki listede işinize yarayacak çok faydalı yazılımlarda bulunmaktadır.

 

Videoları rotatevideo ile 90 derece döndürün:

Bu ücretsiz çevrimiçi video rotatevideo aracı ile anında kolayca ve bir düğmeye tıklama ile dijital video döndürebilirsiniz. Mobil, dijital kamera ile çekilen video klipleri yatay yönde 90 derce döndürebilirsiniz.

Avı, flv, mov, mpg,wmv veya mp4 formatında saat veya saat yönünün tersine videoları döndürebilirsiniz. Sitenin bir dezavantajı en fazla 5 mb boyutundaki dosyaya izin veriyor.

Videoları döndürmeye buradan; http://www.rotatevideo.org başlayın.

Dilerseniz bu işlemi programla yapmak istiyorsanız virtualdub deneyebilirsiniz.

Virtualdub bu sayfadan; http://sourceforge.net/projects/virtualdub/files/virtualdub-win/1.9.11.32842/VirtualDub-1.9.11.zip/download

Ters çekilen videoları rotatemyvideo.net ile döndürün:

Blog sitemizde daha önceleri ters çekilen videoları döndürmeye dair yazılar paylaşmıştık. Fakat paylaştığımız yazılarda ters düzeltilen videolar bir çok media oynatıcısında düz olarak oynamaktadır. Örneğin vlc player düzeltiniz bir video farklı video oynatıcı programda düz olmayabilir. Program bazında da baktığımızda programlar her video formatını desteklemediği gibi büyük videoları çevirmeye biliyor. Bu işi yapan online site bir elin beş parmağını sanırım geçmiyor. Ayrıca kısa boyutta videoları desteklemektedir.

Her neyse elinizde ters çekilmiş bir video ya da yanlışlıkla ters olmuş bir video varsa rotatemyvideo.net vasıtası ile online video kalitesini ve orijinal boyutunu geçmeyen videoları düzeltebilirsisiniz. Yüz yirmi megabaytlık ters çekilmiş video dosyasını yüklediğimde site yükledi ve video düzelttiği gibi bir çok video oynatıcısında düz olarak oynattı. Site büyük video dosyalarına da destekliyor sanırım. Videoları bilgisayarınıza, tabletinize, telefonunuza da indirme imkanıda veriyor. Sosyal paylaşım sitelerinde de videonuzu paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz