Google search engine
Ana SayfaDijital KültürGoogle Hesabına Erişen Üçüncü Taraf Uygulamalarını Durdurun

Google Hesabına Erişen Üçüncü Taraf Uygulamalarını Durdurun

Yakın zamanda yayınlanan bir rapor da, teknoloji devi Google’ın, üçüncü taraf uygulama geliştiricilerine Gmail kullanıcılarının postalarına erişme izni verdiğini ileri sürdüğünü iddaa etti. Bu, mevcut güvenlik sorunları ve Google’nin güvencesi ışığında, Google’ın imajının büyük bir başarısızlığı olabilir.

Kişisel verilerinizin bir uygulamanın Google’a ne kadar eriştiğinden emin olmak istiyorsanız Google’ın Güvenlik Kontrolü Bölümü’nü kullanabilirsiniz .

https://myaccount.google.com/intro/security-checkup

Bu ekranda ”Başlayın” butonuna tıklayın.

Karşımıza oturum açma ekranı gelir. Oturum açılım.

Bu kontrol panelinden, Google hesabınızın oturum açma bilgilerini, güvenlik olaylarını ve üçüncü taraf erişimini gösteren tam kontrolüne sahip olursunuz. Hesap girişinizi iptal edebilir, önceden tanımlanmış oturum açma işlemlerinizi Web ve mobil cihazlarda gözden geçirebilir ve hesap kurtarma yöntemlerini yenileyebilirsiniz.

Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra bu bağlantıya rağmen gerekli izinlerinizi ayarlama esnekliğine sahipsiniz. Şu anda Google hesabınıza erişmekte olan üçüncü taraf uygulamaların listesini görüyorsunuz.

Belirli bir uygulamanın Google hesabınıza erişmesini istemediğinizden eminseniz, söz konusu uygulamayı aç’ı tıklayıp ” Erişimi Kaldır ” seçeneğini görebileceksiniz.

Google, “Erişimi Kaldır” Düğmesini sağlayarak tam erişimin kaldırılmasına izin verir. Kısmi erişim izinlerine izin verilmez. Bu, Google hesabınızdaki herhangi bir veri ihlalini önlemek için yanınızda bir şekilde yapabileceğiniz bir yoldur. Bu, Google gibi büyük ve tanınmış kuruluşların bile kendilerini  bu tür suçlamalardan koruyamadığı zamanlarda yapabileceğiniz en az şeydir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

gürkan baki mendeş on Excel İle Telefon Rehberi Yapın
AHMET MAVİYILDIZ on Excel İle Telefon Rehberi Yapın