Windows 10 da Wi-Fi Şifresini Görün

0
2086

Windows 10 da wi-fi şifresini her hangi bir programa kullanmadan görmek istiyor musunuz? Diğer bir tabirle Windows 10 kablosuz şifresini görmek, öğrenmek istiyor musunuz? Hadi başlayalım!

Wi-fi ağına akıllı telefonunuzu bağlamak istiyorum ama wi-fi ağı şifremi unuttum? Windows 10 bilgisayara bağlı olan wi-fi ağı şifresini görmek ister misiniz? Bu yazıda, Windows’da 10 kayıtlı wi-fi şifresini bulmak için iki farklı yolla şifreyi göreceksiniz.

Windows 10 da Wi-Fi Şifresini Görme yöntemleri

Birinci yol:

Windows 10 görev çubuğunda sağ taraftaki wi-fi simgesine sağ tıklayalım. Ağ ve paylaşım merkezi aç kısmına giriş yapalım. Karşımıza gelen ekranda bağdaştırıcı ayarları değiştir kısmına gelelim. Burada kullandığımız wi-fi, kablosuz ağ üstüne gelip seçelim. Üst kısımda bu bağlantının durumuna görüntüle üstüne gelelim. Wi-fi durumu ekranında kablosuz özellikler kısmına gelin. Bura dan da güvenlik kısmına grin. Karakterleri göster yazısının karşısındaki işareti koyalım. Artık wi-fi şifresi görüntülenir.

Kablosuz simgesi gözükmüyorsa Windows tuşu ile birlikte R tuşuna basalım ve çalıştır ekranına Ncpa.cpl komutunu yazabilirsiniz ve ardından wi-fi ağınızı görebilirsiniz.

İkinci yol:

Başlat menüsüne sağ tıklayıp komut istemi (yönetici) kısmına bir kere tıklayalım. Komut istemi yönetici kısmını çalıştırdıktan sonra açılan ekrana netsh wlan show profiles komutunu yazalım ya da kopyala yapıştır da yapabiliriz. Bu komut Windows 10 da kullandınız wi-fi ağ adlarını gösterir. Ardında da şu komutu yazalım: netsh wlan show profiles amener key=clear  benim wi-fi ağ adım emener sizde bu kısma kendi wi-fi ağ adını yazınız. Enter tuşuna basalım. Key content yazısının karşısında şifre görünür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz