Windows 10’da Defenderı Kalıcı Olarak Kapatın

0
2396

Windows Defender, bilgisayarınızı virüsler, casus yazılımlar ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korur. Bazı sebeplerden dolayı Windows 10’daki Windows Defender virüs programını kapatmak isteyebilir siziniz. Bu yazıda Window 10’da Windows Defenderı Kalıcı olarak bir program vasıtasıyla nasıl kapatılacağını yazacağım.

Windows 10’da, Windows Defenderı kapatmak için birden çok fazla seçenek bulunmaktadır. Windows Defenderı Windows içinden kullanacağınız işlemlerle kalıcı olarak kapatamazsınız.

Şimdi aşağıdaki yazacağım yöntemlerle hepsini harfiyen yerine getirseniz de Windows 10’da Windows defenderı kalıcı olarak asla kapatamazsınız.

Yerel gurup ilkesini kullanma, kayıt defteri kullanma, Virüs ve tehdit koruması ayarlarını veya buna benzer farklı yöntemler varsa da Windows Defenderı kalıcı olarak kapanmaz.Win Updates Disabler

Windows 10’da Windows Defenderı Tamamen Kapatma

Windows 10 için yapılan bir çok program, Windows Defenderı tamamen veya kısmen kapatır. İşte bunlardan bir tanesi olan Windows defenderı tamamen kapatan Win Updates Disabler adlı program hem yüklenebilir hem taşınabilir sürüm olarak kullanabilirsiniz.

Buradan Win Updates Disableer programını indirin. Ben burada taşınabilir sürümünü indirdim. İndirdiğiniz zip dosyasındaki açtığınız Win Updates Disabler program klasör içinde girip WinUpdatesDisabler _x64 taşınabilir sürümü 64 bit Windows bilgisayarlarda çalışır. WinUpdatesDisabler_x32 ise 32 bit Windows işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Win Updates Disabler üstüne tıklayınca Açılır. Program Türkçe olarak kullanılmaktadır. Karşınıza gelen ekranda devre dışı bırak sekmesinde Windows Defender’ı devre dışı bırak kutucuğuna işareti koyun. Aşağıdan Şimdi Uygula butonuna tıklayın. Karşınıza uyarı ekranı çıkar. Bu uyarı ekranına ister evet ister hayırı  seçebilirsiniz. Artık windows 10’da Windows Defender kalıcı olarak tamamen kapatılmıştır.

Win Updates Disabler bir çok Windows eski sürüleri ile birlikte çalıştığı gibi yeni Windows işletim sistemleri, Windows 8, 8.1 ve Windows 10’da çalışmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz