1. Ana Sayfa
  2. Hayat

Windows Lisansınız Süresi Yakında Dolacak Uyarısını Kaldırın

Windows Lisansınız Süresi Yakında Dolacak Uyarısını Kaldırın
0

Birçok durumda, kullanıcılar “Windows Lisansınız süresi yakında dolacak” hatasıyla yüzleşir, Windows’u ayarlar’da etkinleştirmeniz gerekiyor, Windows 10 açtığınız da karşınıza çıkar. Bir çok kişinin başına gelmiştir. İşte size bu durumdan nasıl kurtulacağınızı anlatacağım.

Hepimiz Windows etkinleşmesinin son kullanıcılar için büyük önem taşıdığını biliyoruz. Windows kopyanızı etkinleştirmediyseniz, çalıştırmakta olduğunuz işletim sisteminin tüm özelliklerinden yararlanamazsınız.

İlk yöntem: Aşağıda belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir…

Windows tuşu + X tuşlarına aynı anda basın. (Win + X tuş takımı).

Ardından Komut İstemi’ni (yönetici olarak) tıklayın.

Şimdi ” slmgr -rearm ” komutunu yazıp komutu çalıştırmak için enter tuşuna basın.

Komut başarıyla çalıştırıldıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda bu hata mesajını tekrar görmezsiniz.

Birinci yöntem sizin için işe yaramadıysa aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Windows 10 sol köşde arama kısmına services.msc yazıp enter tuşuna basın ya da arama sonucunda çıkan services.msc Microsoft Ortak Konsal Belgesi kısmına fare ile dokunun.

Services.msc pencereleri önünüzde açıldığında aşağıya doğru inelim. Windows Lisans Yöneticisi Hizmeti Özellikleri kısmını seçip. Başlangıç türü kısmından  “Devre Dışı ” seçip alt kısımdan “Durdur” kısmına tıklayın ardından uygula, tamam yapın.

Buradaki yöntemlerden ilk yöntemi denedim, Komut İstemi’ni (yönetici) yapıp başarıya ulaştım. Windows lisansınızın süresi yakında dolacak uyarısı bir daha karşıma çıkmadı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap