Windows Lisansınız Süresi Yakında Dolacak Uyarısını Kaldırın

0
3859

Birçok durumda, kullanıcılar “Windows Lisansınız süresi yakında dolaçak” hatasıyla yüzleşir, Windows’u ayarlar’da etkinleştirmeniz gerekiyor, Windows 10 açıtığınızda karşınıza çıkar. Bir çok kişinin başına gelmiştir. İşte size bu durumdan nasıl kurtulacağnızı anlatacağım.

Hepimiz Windows etkinleşmesinin son kullanıcılar için büyük önem taşıdığını biliyoruz. Windows kopyanızı etkinleştirmediyseniz, çalıştırmakta olduğunuz işletim sisteminin tüm özelliklerinden yararlanamazsınız.

İlk yöntem: Aşağıda belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir…

Windows lisans yonetim hizmeti

Windows tuşu + X tuşlarına aynı anda basın. (Win + X tuş takımı).

Ardından Komut İstemi’ni (yönetici olarak) tıklayın.

Şimdi ” slmgr -rearm ” komutunu yazıp komutu çalıştırmak için enter tuşuna basın.

Komut başarıyla çalıştırıldıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda bu hata mesajını tekrar görmezsiniz.

Birinci yöntem sizin için işe yaramadıysa aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Windows 10 sol köşde arama kısmaına services.msc yazıp enter tuşuna basın ya da arama sonucunda çıkan services.msc Microsoft Ortak Konsal Belgesi kısmına fare ile dokunun.

Services.msc pencereleri önünüzde açıldığında aşağıya doğru inelim. Windows Lisans Yöneticisi Hizmeti Özellikleri kısmını seçip. Başlangıç türü kısmınadan  “Devre Dışı ” seçip alt kısımdan “Durdur” kısmına tıklayın ardından uygula, tamam yapın.

Buradaki yöntemlerden ilk yöntemi denedim, Komut İstemi’ni (yönetici) yapıp başarıya ulaştım. Windows lisansınızın süresi yakında dolaçak uyarısı bir daha karşıma çıkmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz