Windows’da Kablosuz Şifreyi Öğrenin

0
3779

Windows işletim sistemlerinde (windows xp,vista,windows7 ve 8. ve 8.1 kablosuz ağ (wireless) öğrenebileceğiniz çok basit yöntemleri sizler için derledim. Programların hepsi ücretsiz uygulamadır. Eğer kablosuz ağınıza şifrenizi unuttuysanız veya kayıp ise programlar ve yöntemli uygulamalar ile kolayca kablosuz ağ şifrenizi göreceksiniz. Kablosuz ağ şifrenizi (wireless) görmek işlemi için tabiki farklı yöntemlerde uygulanabilir. Burada en temel yöntemler ele alınmıştır. Bu paylaşımda bir başkasına ait kablosuz şifreyi elde etme amacı yoktur.Bu uygulamalar kablosuz kullanılan cihazlar için geçerlidir. Ayrıca internet kafe kullanıcıları,şirket ve resimi iş yerleri kablosuz bağlanan bilgisayarlarda da kablosuz ağ şifresini görebilirsiniz.Bu tür işler için daha da ilerisini profesyonel bırakalım.

İlk olarak windowsun son işletim sistemi olan windows 8 ile başlayalım.

Dos ekranında kablosuz ağ şifresini göreceğiz.

Mousela ekranın en sağ köşesine gelin. Windows 8 bar ekranı çıkar. En üsteki simge olan ara büyüteç şeklinde olan simgeye tıklayın. Karşınıza ara uygulamalar yazısı altında imleçin yanıp söndüğü küçük beyaz şerit şeklindeki kısma cmd yazın ve enter yapın.

Karşınıza gelen siyah ekrana şu komutu yazın yada kopyala-yapıştır yapın ve enter yapın.

netsh wlan show profile name= key=clear

Name eşittir kısmından sonra kablosuz ağ adını yazın.

örneğin ağ adınız mavi olsun komut aşağıdaki gibi yazılmalı yazılmalı:

netsh wlan show profile name=mavi key=clear enter yapın siyah ekranda altalta yazılar çıkaçaktır. Security settings Kısmının altında; key content yazısının karşısında kablosuz ağ şifresi açık bir şekilde belirir. Bu yöntem windows 8 ve 8.1 çalışmaktadır.

İkinci yöntem programlarla kablosuz ağ şifresini göreceğiz.

Bu araç sizin için Windows xp, vista, windows 7 ve windows 8 (32-bit ve 64-bit) üzerinde çalışır. Windows xp,2003 server de şifre apaçık kesin olmayabilir. Bu bir hata değildir. Windows xp otomatik olarak bu forma dönüştürür ve geri dönüştürme yapmaz. Bu programı bilgisayara kurmanız gerekmektedir. Program çalıştığında password kısmının altında kablosuz ağ adınızın altında şifre görünür.

WiFi password revealer

https://www.magicaljellybean.com/wifi-password-revealer

İkinci program sadece windows 8 ve 8.1 de çalışmaktadır. Programın direk üstüne tıklayın açılan ekranda neme (SSID) kısmının altında kablosuz ağ adınızı görünür . Security kısmının altında kablosuz ağ adı karşının en son kısmına gelin ve sağ tıklayıp properties kısmına gelin. En alta key kısmının hemen karşısında kablosuz şifre çok açık şekilde belirir.

Alternatif programlar indirme link:

WirelessKeyView

http://www.nirsoft.net/utils/wireless_key.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz