Alternatif Android Mağazaları

0
3569

Her geliştirici harika bir Android uygulamasını tamamladıktan sonra ortaya çıkan en zor sorulardan birini yaşıyordur: Hangi App Store en çok parayı üretecek? Çoğu, en garantili kitlelerden birine sahip olduğu için Google Play’in yolunu seçer.

Bu ortak seçeneği seçerken yaşanan en büyük sorun rekabetin şiddetli olmasıdır. Aşağıda, daha iyi yerelleştirilmiş ve uzmanlaşmış müşteri kitlelerine erişebilmeniz için en iyi alternatif Android App Mağazalarının bazıları listelenmiştir. Bir uygulamayı listelemek için nadiren ücret almak yanında, olağan Google Play’e farklı bir rota seçmek için birkaç avantaj daha bulunmaktadır.

SlideME

SlideME App store (uygulama mağazası) işinde uzun soluklu bir olarak, Google Play’den daha uzun süre çalışıyor; Google paly’den sonra Android cihazlarda en sık bulunan uygulama mağazası.

En Büyük Avantajı: Ödeme, PayPal üzerinden yapılabilir ve uygulama mağazası, yalnızca uygulamanızın her bir satın alımında% 20 ücret alır.

slideme.org

Amazon Appstore

Google Play veya SlideME kadar eski olmasa da, Amazon Appstore en başarılı rakiplerinden biridir. Kindle Fire, Fire Phone ve Fire OS çalıştıran bir dizi Android cihazı piyasaya sunulduğunda, Amazon aracılığıyla satılan uygulamalar için büyüyen bir pazar var.

Fire OS aracılığıyla uygulamalar çalıştırırken bazı sorunlar yaşanıyor ancak geliştiricilerin çoğunluğu, uygulamalarını Amazon için hazır hale getirmek için kısa bir süreye ihtiyaç duyuyor. Aslında birçok Android uygulaması zaten Fire OS’da mükemmel çalışıyor.

En Büyük Avantajlar: Amazon Appstore’da HTML5 ve web uygulamaları yayınlamak mümkündür. Yüz binlerce uygulama ve geniş bir müşteri tabanı ile büyüyen bir pazar. Amazon Appstore’un tüm geliştiriciler için gezinmesi son derece kolaydır.

amazon.com/mobile-apps

Mobile9

Bu uygulama mağazası bir sosyal ağla karşılaştırılabilir. Mobile9 milyonlarca aktif kullanıcısına sahiptir ve her biri kendi yüklü uygulamalarında yorum yapma ve paylaşma özelliklerine sahiptir. Bir uygulamayı yayınlamak ücretsizdir ve geniş bir kullanıcı tabanına sahip olması, iyi gelişmiş bir uygulama için harika sonuçlar anlamına gelebilir.

En Büyük Avantajı: En küçük sayıda geliştiriciden biri ile büyük bir indirme oranı vardır; Mobile9 ile fark edilmek nispeten kolay olabilir.

mobile9.com

F-droid

Uygulamalara daha açık bir yaklaşım için en iyi alternatiflerden biri F-droid’dir. Tüm site ve uygulama mağazası gönüllüler tarafından yürütülür ve bağışlara dayanıyor. Yalnızca ücretsiz uygulamaları sağlar ve ücretli eklentileri veya reklamları içeren uygulamaları bastırmamak için bir politika geliştirir.

En Büyük Avantajı: Güçlü bir müşteri tabanı ve kesinlikle hiçbir masraf olmadan, uygulamanızı bu mağazaya yükleyip popülaritesini test ederek kaybedecek bir şey yok.

f-droid.org

Samsung Galaxy Apps

Üreticilerin en çok Android telefon kullandıkları şirketten Samsung’un kendi uygulama mağazasını geliştirdiği sürpriz değil. Diğer uygulama mağazalarıyla karşılaştırıldığında, Samsung Galaxy Apps nispeten az sayıda uygulaması vardır, ancak bu durum, uygulamalarınızın göze çarpması için olumlu bir sonuç olabilir.

En Büyük Avantajı: Her Samsung Galaxy cihazında uygulama mağazası kurulu olduğundan acil ve geniş bir müşteri tabanı bulunmaktadır.

Samsung Galaxy Apps

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz