AntiSpam Bee ile WordPress Spam Yorumlarını Durdurun

0
2784

Wordpres blog sitem, internetkafa.com son üç gündür oldukça fazla spam yorumları gelemeye başladı. Akismet eklentisi artık filtreleme yapmadığını gördüm. Telefondaki gmail uygulamasına gelen maili sildiğim halde mail otomatik olarak yine geliyor. Eve gelince ilk iş olarak Akismet eklentisinin çalışmadığını görünce kaldırdım ve tekrar kurdum. Yeniden kurulumunda ne yazık ki Akismet anahtarı da girmeme rağmen eklenti çalışmadı. Spam yorumları silmiyordu artık. Tamamen akismeti WordPressten kaldırdım. Aynı yazıya devamlı spam mesajı geliyordu.

Aslında sitenizde bir şey satıyorsanız yada reklam / Google Adsense, reklamları da yayımlıyorsanız akismet eklentisi artık sizleri spam yorumlarına karşı size korumayacaktır.

Akismet Eklentisi Yerine Alternatif AntiSpam Bee Kullanın

AntiSpam Bee 

AntiSpam Bee adlı eklentiye yabancı blog sitelerinde oldukça iyi yorum yani yıldızlı yorum almış. 300.000 binden fazla WordPress sitesinin kullandığını biraz araştırınca öğrendim. Eklenti Türkçe olarak hizmet vermektedir. Eklentiyi kurup etkinleştirin. Kayıt işlemi ve lisans kullanmanıza da gerek yok. Eklentiyi WordPress eklentiler kısmından Antispam Bee yazıp arama yaptırınca ilk sırada Bal Arısı simgesi ile çıkar.

AntiSpam Bee eklentisini dilerseniz aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://wordpress.org/plugins/antispam-bee

AntiSpam Bee Genel Ayarları

Gravatar ile yorum yapanlara güvenebilirsiniz.

Yorumlara belirli dilde olanlara izin verebilirsiniz.

Bazı ülkelerden gelen yorumlara izin yada engelleyebilirsiniz.

Yorum yapanların İp adreslerini doğrulama yapabilirsiniz.

Daha bir çok ayarları bulunmaktadır. Özellikle sade bir arayüzü ve Türkçe olması en  güzel yanı olarak gözüküyor. Dilediğiniz ayarlamaları kendiniz çok kolay yapabilirsiniz.

Akismet yerine popüler bir eklenti yada alternatif arıyorsanız AntiSpam Bee spam engelleme eklentisi dışında bence başka spam mesajlarını durduran bulmaya ve aramaya gerek yok diyebilirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz