CD ve DVD Okunabilirliğini Test Yapın

0
3512

Muhtemelen bir bilgisayar kullanan çoğu kişi CD-DVD okuyucusunun uzun süre düzgün bir şekilde çalışmasını ister. Bir cd-dvd den veri okuma için çalışırken disk okunamaz ki Windows basit bir hata alabilirsiniz. Birçok kullanıcı hala cd ve dvd diskleri aslında zamanla bozulduğundan ve sınırlı bir ömrü olmadığından habersizdirler. Dvd yakma durumunda da benzer sorunları alabilirsiniz ya da dvd-cd kalitesiz olabilir nedenler arasında.

Bilgisayarınızdaki sabit disk hatalarını kontrol eden diskin iyi durumda olduğunu ve bunun üzerinde bulunan tüm verileri tamamen okunabilir doğrulamak için bir cd veya dvd tarama yapabilmek için yararlı programlar vardır.

Burada medya okunabilirliği kontrol amaçlı farklı araçlardan birini seçebilirsiniz. Tüm araçlar, Windows 7 64-bit üzerinde test edildi ve aynı zamanda XP/Vista/8 üzerinde çalışır.

Vso inspector okuma ve yazma, cd ve dvd endişe bilgisayarınızın donanım yapılandırması hakkında bilgiler rapor eden ücretsiz bir yardımcı programdır. Aygıt ortam sekmesi herhangi takılı medya ile ilgili bilgileri gösterecektir, bölge kodu ve firmware detayları ile birlikte okuma ve yazma yetenekleri hakkında çeşitli bilgi bit verir.

http://www.vso-software.fr/products/inspector/inspector.php

Cdreader oldukça eski bir araçtır ama bu size sadece disk okunabilir medya içeriğini doğrulamak istiyorsanız kullanmak için hızlı ve basit bir uygulamadır.

http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/CDReader.shtml

Çoğu kullanıcı Nero kullanmaktadır. Diskspeed nero paketi ile geliyor ve bağımsız bir program olarak da kullanılabilir ücretsiz bir yardımcı programdır.

DiskSpeed sabit disk gibi görünüyor diagnostic tool hd tune birçok yönden ve medyanın bir kriter testi çalıştırma ve sürücü için ayrı ayrı sekmeler, hazır test güvenilirlik, medyada hakkında bilgi alabilirsiniz.
Kalite test ve aynı zamanda tam bir var takılı disk yüzey taraması. Bu, son test cd / dvd alanları renk kodlu grafik ve bir kalite puanı ile altta kırmızı listelenen etkilenen dosyaları ile, iyi hasar veya kötü hangi söyleyecektir. Birkaç hata diskte bulunursa bu test bir süre alabilir.

İndirme sayfaları:

http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/CD-DVD-Rip-Other-Tools/Nero-CDDVD-Speed.shtmlDetection%20ratio:0/51

http://www.free-codecs.com/nero_cd-dvd_speed_download.htm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz