Windows 10, İPhone Kişisel Erişim Noktasına Bağlanamıyor Çözümü

0
6687

Bazı zamanlarda nadiren de olsa, İPhone kişisel erişim noktasını kullanıp, Windows 10 bilgisayarımla İnternet’e bağlanırım. Telefonun otomatik tanıdığı Wi-Fi Paraolasını değiştirdim. Tabi normal olarak, Windows 10 bilgisayar, İPhone Kişisel Erişim Noktasına ile İnternet’e bağlanmadı. Windows 10 bilgisayarın Wi-Fi simgesine tıkladığımda şifre değiştirmeden önce İPhone Kişisel Erişim Noktası adı İsmail İPhone gözükürken şimdi gözükmüyordu.

Windows 10 bilgisayar, İPhone kişisel erişim noktası ile bağlanamamasının sebepleri sadece şifre değiştirme ya da başka bir çok sebep olabilir. Aslında bu sorun birçoğumuz karşılaşmış olabilirsiniz. Hatta sorun Windows 10 bilgisayar ya da İPhone telefonunuzdan da kaynaklana bilir.

Windows 10 İPhone Kişisel Erişim Noktasına Bağlanamıyor Sorunumu Çözme

İPhone Kişisel Erişim Noktası Wi-Fi Kapatıp Açın

İPhone’daki Windows 10’da İPhone Kişisel Erişim Noktasına Bağlanamıyor Sorunumu Çözme Parolasını değiştirince Windows 10 bilgisayar bir daha İnternet’e bağlayamadığım gibi İPhone Wi-Fi kullanıcı adı artık gözükmüyordu. Bu sorunun üstesinden ilk denememle çözdüm. İPhone’da Ayarlar kısmına dokunun. Kişisel Erişim Noktasına dokunun. Şimdi burada, Diğerleri Katılabilsin kaydıracı kapatıp açın. Sonrada İPhone yeniden başlatın. Windows 10 bilgisayarınızda Wi-Fi simgesine tıklayın. İPhone Kişisel Erşim Noktası Wi-Fi adına tıkladığında artık bundan sonra Windows 10 İPhone Kişisel Erişim Noktasına Bağlanamıyor gibi sorunu olmayacaktır. Windows 10 bilgisayarınız İPhone erişim noktasında bağlandığında, telefonunuzun üst kısmı mavi renge dönüşür. Aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

İPhone Etkin Noktasın Unut Yapın

Dizüstü bilgisayarınızın görev çubuğundaki Wi-Fi simgesine tıklayın. Ardından iPhone etkin noktasının adına bendeki ad İsmail Fiden sağ tıklayın ve Unut’u seçin. Bilgisayarınız o ağ için tüm dosyaları ve ayarları kaldıracaktır. Wi-Fi adını tıklayın ve ilk kez yaptığınız gibi şifreyi girerek bağlanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz