1. Ana Sayfa
  2. Dijital Kültür

Sitelerin Mobil Uyumluluğunu Çevrimiçi Kontrol Edin

Sitelerin Mobil Uyumluluğunu Çevrimiçi Kontrol Edin
0

Cep telefonunda iyi çalışan bir web sitesi oluşturmak kolay değildir, ancak yapılabilir. Sitenizi göndermeden önce iyice kontrol ettiğiniz sürece, mobil kullanıcıların harika bir deneyim yaşamamasının bir nedeni yoktur. Ancak, en çok dikkat etmeniz gereken unsurların neler olabileceğini merak edebilirsiniz.

Bu makalede, sitenizin yerine getirmesi gereken yedi kriterden oluşan basit bir kontrol listesi sunacağız. Öyleyse, kullanıcılarınız büyük bir mobil deneyime sahip olacak ve eğer yapmazsa, size bir şeyler nasıl dönüştürebileceğimizi söyleyeceğiz. Bir numaralı nokta ile başlayalım!

Cep telefonu dostu’ terimi biraz belirsiz. Basitçe söylemek gerekirse, bir içeriği kolayca tüketebilir ve herhangi bir türdeki mobil cihazları kullanarak etkileşimde bulunursanız, bir site mobil uyumlu olarak kabul edilebilir.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, mobil göz atma özelliği artmaktadır , bu da birçok kişinin onları web’de gezinmek için birincil yolu olarak kullandığı anlamına gelir. Sitenizin kullanımı kolay değilse, kullanıcılar bir alternatif arayabilir. Neyse ki, web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını test etmenin birkaç yolu vardır. Örneğin, Google , herhangi bir sitenin yalnızca URL’sini yapıştırarak kullanabileceği bir test sunar.

Web sayfanız mobil uyumlu mu? Tıklayın.

Yine de, otomatik testin mükemmel olmadığını unutmayın. Bu nedenle, bazı sağduyuları kullanmanız da gerekecektir.

Web sitenizin ekran çözünürlükleri test yapın

İşte farklı ekran çözünürlükleriyle web sitenizin test etmek için siteler listesi oluşturduk. Bu siteler bilgisayar, tablet, telefon ve çeşitli çözünürlüklerde ve ekran boyutları içermektedir. Web sitenizin görünürlülüğü ve belirli bir aygıt ve belirli bir ekran çözünürlüğü ve ekran boyutu üzerinde nasıl çalıştığını kontrol edebilirsiniz. Bir şey yüklemek gerekmez ve sadece web sitesinin url’sini yapıştırın gerekiyor.

Web sitenizin ekran çözünürlükleri test yapan siteler listesi

mobiletest.me
ready.mobi
quirktools.com/screenfly
ami.responsivedesign.is
mobilephoneemulator.com
browserstack.com
studiopress.com/responsive
responsivedesignchecker.com
viewlike.us
infobyip.com
cybercrab.com
testsize.com

Yazar Hakkında

Yorum Yap