Web Site Hızlarını Ölçün

0
3424

Web sitelerin tek tek sayfaları sayfa yükleme hızını test eden online bedava aşağıda listeli  siteleri kullanabilirsiniz. bu siteler web sitenizin genel hızını ve performansını artırmak için öneriler de vermektedir.

Web Site Hızlarını Ölçen Ücretsiz Siteler

http://www.webpagetest.org

Web sayfası yanı sıra altı farklı performans notlarının yükleme süresi görüntüler. Ücretsiz bir online araçtır. Bir test çalıştırdıktan sonra “Page Speed” tıklarsanız web sitenizin hızını artırmak için bir genel not yanı sıra bazı önerilen değişiklikler (önem sırasına göre) bir kontrol listesi bulacaksınız. sitenin bir özelliği testi çalıştırmak istediğiniz ülke seçebilirsiniz olmasıdır. Bu hızları dünyada nasıl değiştiğini görmeniz açısından önemli olabilir.

http://www.gtmetrix.com

Web sitenizin hızını ölçen ücretsiz online bir sitedir. Sayfa hız yanı sıra aynı zamanda web sitenizin hızını ve performansını artırmak için yaklaşık otuz farklı şekilde analiz eder.

http://tools.pingdom.com/fpt

Ücretsiz hız testleri sunan bir web sitesi izleme hizmettir. Web sayfasının yüklenme süresini gösterir ve aynı zamanda birkaç önemli faktöre dayalı bir performans notu da sağlar.

http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

Web sitenizin hızını ücretsiz bir araçtır.
belirli bir web sayfasının gerçek yükleme süresi verdiği gibi web sitenizin hızını ve performansını artırmak için yaklaşık otuz farklı şekilde analiz eder.
Tarayıcı uzantısı olarak Firefox ve Chrome kullanabilirsiniz.

web sayfası:

https://developers.google.com/speed/pagespeed

Sitelerin Tarayıcılarda Nasıl Göründüğüne Bakın

Web sitesi tasarımı ve işlevselliği, çoklu tarayıcılar arasında işletim sistemleri (OS) ve mobil cihazlar uyumlu olduğunu bu adres den yararlanabilirsiniz.

https://www.browserstack.com/users/sign_up

Sanal makinelerde istediğiniz tarayıcı ile işletim sistemi yapılandırma erişerek web sitesi online test eden aşağıdaki siteyi kullanabilirsiniz.

https://saucelabs.com/signup

Adobe sitesinden edge Inspect, içeriklerini birden fazla mobil cihazda ön izlemesi gereken web geliştiricileri ve tasarımcılar için gerekli bir uygulamadır. Birden fazla İOS ve Android cihazını bilgisayarınızla kablosuz olarak eşleyin, herhangi bir bağlı cihazdan ekran görüntüleri alın ve html, css ve javascript değişikliklerinin sonuçlarını gerçek zamanlı olarak görün.

Ücretsiz hizmet veren diğer site linki:

http://crossbrowsertesting.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz