WordPress İcon Ekleyelim

0
3571

Favicon (icon) ya da site simge tarayıcısında web sitenizin başlığının yanında görünür küçük bir görüntüdür. Bu küçük görüntü kendinize ait bir simge belirlediyseniz web sitenizin daha sık ziyaretçiler olmasında yardımı dokunur. Bu marka tanıma artırır ve size ziyaretçiler arasında güven bağı kurmanızı sağlar. Bu makalede WordPress blog için bir favicon eklemeyi size göstereceğiz. Bunu yapmak için aslında birkaç yolu vardır. Biz burada wordpress admin panelinden görünüm+özelleştir kısmından yapacağız.

WordPress admin panelinde aşağıdaki adımları yapalım.
Görünüm
Özelleştir
Siste kimliği
Biraz alta inelim
Görsel seç kısmına tıklayın.
Dosya yükle kısmından dosya seçin kısmında bilgisayarınızdan icon seçin.
Seç yapın.
Karşınıza gelen ekranda kaydet ve yayınla yapın.
Bu kadar.

WordPress neden favicon eklemek gerekir?

Web sitenizin kimliğini belirledikten sonra aynı zamanda sitenizin kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimini geliştirir. Bu görüntü sitenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bir icon oluşturma

Sitenizin simgesi veya favicon olarak markanızın logosunu kullanabilirsiniz. Siteniz simge resim için önerilen boyut genişliği ve yüksekliği hem de en az 512 piksel olmalıdır. Her tarafı kare görüntü kullanabilirsiniz.

Tam olara 512 × 512 piksel bir site simgesi oluşturmak için Adobe Photoshop veya Gimp gibi bir resim düzenleme programı kullanmanızı öneririz. Bu şekilde görüntü için tam oranlarını koruma sağlamış olabilinir. Şeffaf görüntüyü kullanmak ya da seçtiğiniz bir arka plan rengiyle görüntüyü doldurabilirsiniz. Bu görüntü png, jpeg, gif veya biçiminde olabilir. Ben 16×16 boyutunda kullandım.

Bu site ikonu siteniz için tarayıcı ikonu ve uygulama ikonu olarak kullanılır. İkonlar kare ve 512px yüksekliğinde ve genişliğinde olmalıdır.

Ben iconfinder.com icon ekledim. Çünkü site boyutlarını bile kendi hazır veriyor.
Ayrıca buradaki all-in-one-favicon eklentisini kullanabilirsiniz.
favicon-generator.org siteniz için kod üretecektir.
favicon.cc online iconu kendiniz boyutlarını düzenleyebilirsiniz.

Ücretsiz online en iyi favicon siteleri

Bir favicon oluşturmak için en kolay yolu, bir ico dosyasına görüntü herhangi bir dönüştürmek için ücretsiz çevrimiçi aşağıdaki web sitelerini kullanabilirsiniz. Site örnekleri çoğaltılabilir en üst seviyede olan siteleri buraya listeledim.

Favicon oluşturma siteleri

http://convertico.org

http://www.dagondesign.com/tools/favicon-generator-tool

http://tools.dynamicdrive.com/favicon/#.UtUOFLTAjIU

http://www.htmlkit.com/services/favicon

http://www.faviconr.com

https://www.freefavicon.com

http://www.genfavicon.com

https://www.favikon.com

Bu makale WordPress sitenize favicon eklemek yardımcı olduğunu umuyoruz.

WordPress filigran görüntüleri otomatik ayarlayın

WordPress kullanıcısıysanız ve bilgisayarınızda görüntüleri filigran ve daha sonra wordpress yükleyerek sıkıntı istemiyorsanız, sizler için wordpress filigran görüntüleri otomatik olarak sağlayan en iyi eklentileri bazılarının aşağıdaki listeden kullanabilirsiniz.

http://wordpress.org/plugins/easy-watermark/installation

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz