Çevrimiçi Ölü Pikseli Düzeltin

0
3455

Parlak renkli noktalar LCD veya OLED ekranlar ortaya çıktığında bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra yine bu renkler kalacaktır.

Dead pixels (ölü piksel, sıkışmış) olup olmadığını anlamak için;

Bir sıkışmış piksel parlak bir renk gösterecektir (ya kırmızı, yeşil veya mavi – RGB).
Ölü piksel karanlık nokta veya beyaz renkli görüntüler ve tamir edilmesi olası değildir.

Renk değerini sıfırlamak için, yavaşça ekrana sürterek sıkışmış piksel düzeltmek için deneyebilirsiniz. Alternatif olarak jscreenfix.com program yüklenmesini gerektirmeyen ücretsiz servisi kullanabilirsiniz.

Sadece sıkışmış piksel içeren ekranın alanı üzerinde piksel fixer kutusunu sürükleyin ve en az 10 dakika süreyle çalışmaya bırakın. Bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar vb benim hatta telefonlar üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Jscreenfix LCD / LED ekranda sıkışmış piksel kurtarmak için basit bir girişimdir. Ama bu hasar donanım düzeyinde yapılmıştır eğer ekranı tamiri için yeterli olmayabilir. Yine de, bunu bilgisayar ekranı atmadan önce bir denemelisiniz.

Ölü piksel testi yapın

Bu basit test kolayca monitörde (ekranınızda) herhangi hata(ölü-dead) pikselleri bulmak için izin verir. Basitçe, sitede oturum arka planı için bir renk seçin ve f11 tuşuna basın. Ölü (dead) piksel tespit etme işlemi için en kolay yoldur. Testi bitirmek için, f11 tuşuna basın yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz