Web Site Hızlarını Ölçün

0
2992

Web sitelerin tek tek sayfaları sayfa yükleme hızını test eden online bedava aşağıda listeli  siteleri kullanabilirsiniz. bu siteler web sitenizin genel hızını ve performansını artırmak için öneriler de vermektedir.

Web Site Hızlarını Ölçen Ücretsiz Siteler

http://www.webpagetest.org

Web sayfası yanı sıra altı farklı performans notlarının yükleme süresi görüntüler. Ücretsiz bir online araçtır. Bir test çalıştırdıktan sonra “Page Speed” tıklarsanız web sitenizin hızını artırmak için bir genel not yanı sıra bazı önerilen değişiklikler (önem sırasına göre) bir kontrol listesi bulacaksınız. sitenin bir özelliği testi çalıştırmak istediğiniz ülke seçebilirsiniz olmasıdır. Bu hızları dünyada nasıl değiştiğini görmeniz açısından önemli olabilir.

http://www.yslow.org

Herhangi bir web sayfasının performansını kontrol edebilirsiniz. Tarayıcınız için ücretsiz bir eklentidir. Belirli bir web sayfasının gerçek yükleme süresi vermese de olsa da, hız ve performans hem de geliştirmek konusunda yirmiden fazla farklı performans hizmetleri bulunmaktadır.

http://www.gtmetrix.com

Web sitenizin hızını ölçen ücretsiz online bir sitedir. Sayfa hız yanı sıra aynı zamanda web sitenizin hızını ve performansını artırmak için yaklaşık otuz farklı şekilde analiz eder.

http://tools.pingdom.com/fpt

Ücretsiz hız testleri sunan bir web sitesi izleme hizmettir. Web sayfasının yüklenme süresini gösterir ve aynı zamanda birkaç önemli faktöre dayalı bir performans notu da sağlar.

http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

Web sitenizin hızını ücretsiz bir araçtır.
belirli bir web sayfasının gerçek yükleme süresi verdiği gibi web sitenizin hızını ve performansını artırmak için yaklaşık otuz farklı şekilde analiz eder.
Tarayıcı uzantısı olarak Firefox ve Chrome kullanabilirsiniz.

web sayfası:

https://developers.google.com/speed/pagespeed

Bu sınıfta diğer hizmet veren siteler ise şunlardır:

http://cloudmonitor.ca.com/en/checkit.php

http://www.uptrends.com/aspx/free-html-site-page-load-check-tool.aspx

Web Sitenizin Kesintilerini Monitive.com İle Kontrol Edin

Monitive.com sitesi web sitelerin uptime anlık zamanlama kesintilerini raporlar halinde veren çok iyi bir sitedir. Kendimde gecen seneden beri sunucunu kontrol amaçlı ücretsiz sürümünü kullanıyorum. Devamlı email ile ne kadar kesinti var yok gibi bilgilendirme mailleri gelmektedir. Web sitesi sunucu yanıt süresini kontrol ederek en ufak bir kesintiyi bile hesaplar.

Monitive kullanmanın bazı faydaları şunlardır:

Dünyanın birçok yerinden gelen web sitelerinin mevcut durumunu algılama.
Siteniz kesintiye uğradığında cep telefonunuza anında bildirim mesajı alma.
Web sitesi sunucu yanıt süresini kontrol ederek en ufak bir kesintiyi bile hesaplar.
Malware izleme gibi durumları bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz