Web site hızlarını ölçün

0
755

Web sitelerin tek tek sayfaları sayfa yükleme hızını test eden online bedava aşağıda listenlenmiş siteleri kullanabilirsiniz. bu siteler web sitenizin genel hızını ve performansını artırmak için öneriler de vermektedir.

http://www.webpagetest.org
Web sayfası yanı sıra altı farklı performans notlarının yükleme süresi görüntüler. Ücretsiz bir online araçtır. Bir test çalıştırdıktan sonra “Page Speed” tıklarsanız web sitenizin hızını artırmak için bir genel not yanı sıra bazı önerilen değişiklikler (önem sırasına göre) bir kontrol listesi bulacaksınız. sitenin bir özelliği testi çalıştırmak istediğiniz ülke seçebilirsiniz olmasıdır. Bu hızları dünyada nasıl değiştiğini görmeniz açısından önemli olabilir.

http://www.yslow.org

Herhangi bir web sayfasının performansını kontrol edebilirsiniz. Tarayıcınız için ücretsiz bir eklentidir. Belirli bir web sayfasının gerçek yükleme süresi vermesede olsa da, hız ve performans hem de geliştirmek konusunda yirmiden fazla farklı performans hizmetleri bulunmaktadır.web-site-hizlarini-olcun

http://www.gtmetrix.com

Web sitenizin hızını ölçen ücretsiz online bir sitedir. Sayfa hız yanı sıra aynı zamanda web sitenizin hızını ve performansını artırmak için yaklaşık otuz farklı şekilde analiz eder.

http://tools.pingdom.com/fpt
Ücretsiz hız testleri sunan bir web sitesi izleme hizmettir. Web sayfasının yüklenme süresini gösterir ve aynı zamanda birkaç önemli faktöre dayalı bir performans notuda sağlar.

http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights
web sitenizin hızını ücretsiz bir araçtır.
belirli bir web sayfasının gerçek yükleme süresi verdiği gibi web sitenizin hızını ve performansını artırmak için yaklaşık otuz farklı şekilde analiz eder.
Tarayıcı uzantısı olarak firefox ve chrome kullanabilirsiniz.
web sayfası:
https://developers.google.com/speed/pagespeed
Bu sınıfta diğer hizmet veren siteler ise şunlardır:

http://cloudmonitor.ca.com/en/checkit.php

http://www.uptrends.com/aspx/free-html-site-page-load-check-tool.aspx

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here