Online zor şifreler oluşturun

0
761

Bugünün online dünyasında, kişisel bilgilerinizin çalınması riski her zaman vardır.Hesaplarınızı ve çevrimiçi gizliliğinizi korumak için en iyi yolu zor, güçlü şifreler kullanmaktır. Her zaman büyük ve küçük harfler, özel karakterler, sayılar, karışımı bir şifre seçmelisiniz .

Online gizliliğinizi korumak için İpuçları:

Gmail çevrimiçi hizmetler hesaplarını korumak için kullanıcılarına koruma ekstra katmanları sunuyor. Her okuyucu tavsiye en önemli şeylerden biri sağlamaktır İki Faktör kimlik doğrulama faaliyet tüm hesaplar için. Google , Dropbox , Outlook , WordPress , Facebook tüm iki faktörlü kimlik doğrulama desteği ile geliyor artık.
Kullanmakta olduğunuz site iki faktörlü kimlik doğrulama sunmuyorsa kullandığınız şifre uzun, tamamen rastgele ve harf ve özel karakter bir arada olduğundan emin olun.

online-zor-sifreler-olusturun

Eğer akraba adı veya en sevdiğiniz yeri kullanmayı planlıyorsanız bile, sayılar ve noktalama işaretleri kullandığınıza emin olun. Ayrıca bunu gmail ve facebook sitelerinde proxy üzerinden programla başka ülkelere ip nomuzu atadığımızda sonra normal ip adrsimizden giriş yaptığımızda gmail ve facebook siz olup olmadığınıza dair sizden teyit etmnizi istiyor.

Birde kayıtlı olduğunuz siteleri böyle de kontrol edebilirsiniz. Tabiki internet dünyası kırılmayaçak şifre yokdemiyorum ama ekstra önlemler kenidimzcede alabilriz. Daima uzun şifreler oluşturun.

Aşağıdaki yazı ile bazı ipuçları oluşturmak ve çevrimiçi güçlü şifrelerle size yardımcı olan siteleri kullanabilirsiniz.

Bu hizmeti veren siteler bir sürü olduğu gibi kaynak tanıtım siteleride çok olur. Genelde tanıtımlarında yirmi civarında site verirler. Bu yazıda ön plana çıkmayan üç site araştırma sonucu eklenmiştir.

http://wwww.strongpasswordgenerator.com

Bu site vasıtası ile birkaç basit tıklamayla zor şifreler üretebilirsiniz. Diğer sitelerin aksine, yapmanız gereken tüm parolanızı kullanmak istediğiniz harf sayısını seçin ve güçlü bir şifre oluşturur. Hatta şifreleri noktalama işaretleri dahil etmeyi seçebilirsiniz.

Harf sayısı seçtikten sonra, sadece oluşturun yeni şifre tıklayın ve saniyede verir. site içerisinde güçlü şifreler oluşturmak için ipuçlarıda var.

http://www.passwordcard.org/en

Çeşitli kombinasyonlarda şifreler verir. Site üzerinde rastgele harfler ve rakamlardan oluşan eşsiz bir yöntem verir. Satır farklı renk ve sütunları farklı semboller vardır. Tüm yapmanız gereken, bir sembol ve bir renk bir arada kullanın sonra oradan harf ve rakam koyun.

http://www.random.pw

Güçlü bir şifre denetimi var. Bilgisayar programlarında kullanılan en rasgele sayılar bir matematiksel formül kullanılarak tahmin edilebilir bir şekilde oluşturulur. Site gerçek rasgele sayılar sunmaktadır. Rasgelelik birçok amaç için tipik olarak bilgisayar programları kullanılan sahte rasgele sayı algoritma kullanır.

Programla güçlü şifreler oluşturun:

Şu anda mevcut en iyi şifre yönetimi uygulamaları biridir. İki faktörlü kimlik doğrulama ve ızgara ile hesaplar için kişisel olarak kullanırsınız. Şifreleri kaydetmek ve yönetmenize olanak sağlar. Aynı zamanda siz güçlü şifreler oluşturmak için olanak sağlar.

Program için kayıt olun. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, program simgesine tıklayın ve generate new password tıklayın. Oluşturduğuz şifre otomatik olarak şifre alanında kullanılabilir rasgele harfler, sayılar bir karışımıdır. Bunu hatırlamak zorunda kalmamak için daha sonra size program hesabınızda bu parolayı kaydedebilirsiniz.

İndirmesayfası:

https://lastpass.com/misc_download.php

Bu program diğer programların aksine güçlü şifreler oluşturmak için çok kullanışlı bir çevrimiçi bir araçtır. Bunun yerine sık isim ve ilgi kelimeleri seçerek yerine, kelime ve karmaşıklığı uzunluğu seçmenizi ister. Bu iki noktaya dayanarak şifre oluşturur.

İndirme sayafası:

http://www.passplex.com

Başlamak için, sadece favori tarih, özel bir kelime ve özel bir isim ile gerekli alanları girin ve sizin için otomatik olarak güçlü bir parola oluşturur. Tarayıcınızında parola yöneticisi kullanarak kaydedebilirsiniz. Eğer oluşturulan parola beğenmezseniz, new password buttonuna tıklayın. Aynı sisteme dayalı yeni bir şifre oluşturacaktır.

İndirme sayfası:

www.passwordbird.com

Yukarıdaki programla karşılaştırıldığında, hizmeti daha iyi ve daha güçlü şifreler oluşturur. Şifreler oluşturmak için, tarayıcınızla, program sayfasında size şifreleri kullanmada istediğiniz sözcükleri girin, kendi sırasını değiştirmek ve otomatik olarak hatırlamak ve panoya kopyalayabilirsiniz güçlü bir şifre oluşturacaktır.

İndirme sayfası:

http://www.passwordsavvy.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here